ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը բացեց իր նոր գլխամասային գրասենյակը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխամասային գրասենյակը տեղափոխվել է նոր շենք: 5 հազար քառակուսի մետր տարածքում բանկի 400 աշխատակիցներն աշխատում են բիզնեսի բոլոր ուղղություններով, ինչը նոր գրասենյակը դարձնում է ամենախոշորը բանկի ցանցում: Բացի այդ, առաջին հարկում գործում է հաճախորդների ինքնասպասարկման 24/7 գոտի՝ երկու բանկոմատներով և վճարային տերմինալով:
8 հարկ զբաղեցնող նոր գրասենյակը նախագծված է լոֆթ ոճով և հագեցած է ժամանակակից տեղեկատվական և հաղորդակցային տեխնոլոգիաներով։ Գործնական քննարկումների համար նախատեսված են հարմարավետ հանդիպումների սենյակներ և աշխատակիցների համար հանգստի գոտիներ՝ ներառյալ բացօթյա պատշգամբ:
«Մեր նոր գրասենյակի բացումը բանկին թույլ տվեց հրաժարվել վարձակալած անշարժ գույքից և տեղափոխել  գլխամասային գրասենյակը Երևան քաղաքի կենտրոնից հեռու՝ ավելի հանգիստ և կանաչապատ տարածք: Նոր գրասենյակի շենքի կոնցեպտն այնպիսին է, որպեսզի յուրաքանչյուր աշխատակցին առավելագույն հարմարավետություն ապահովի։ Մեր բանկի թիմային աշխատանքի հաջողությունը հարմարավետ պայմանների ստեղծումն է ինչպես գործնական հանդիպումների, այնպես էլ անձնակազմի հանգիստն ապահովելու համար: Գրասենյակային տարածքի ձևավորման ընթացքում մենք առաջնորդվել ենք այս երկու սկզբունքների միջև հավասարակշռություն պահպանելով»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրենի - Տնօրինության նախագահի ԺՊ Արա Ավագյանը:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի նոր գլխամասային գրասենյակը գտնվում է Երևանում՝ Մանանդյան 33/3 հասցեում։ Առաջին հարկում գործում է 24/7 ինքնասպասարկման գոտի՝ որտեղ տեղադրված են 2 բանկոմատներ և վճարային տերմինալ, որը թույլ է տալիս կատարել բանկային գործարքներ՝ առանց պլաստիկ քարտի կիրառության։
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ակտիվորեն մասնակցում է պետական առանցքային ծրագրերին, ինչպես նաև նորարարական լուծումների մեկնարկներին՝ երկրի ողջ ֆինանսական շուկայի զարգացման համար: Բանկի շահույթը 2023թ․ 1-ին եռամսյակում նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 3,6 անգամ։ Ընթացիկ տարվա 1-ին եռամսյակի վերջում բանկի կորպորատիվ հաճախորդների թիվը կազմել է ավելի քան 11 հազար, իսկ մանրածախ հաճախորդների թիվը գերազանցել է 380 հազարը: Այսօր բանկի հաճախորդներին հասանելի են ավելի քան 50 մասնաճյուղեր, ավելի քան 200 բանկոմատներ և մոտ 50 վճարային տերմինալներ։

Банк ВТБ (Армения) открыл новый головной офис
ВТБ (Армения) перевел свой головной офис в новое здание. На площади 5 тыс. кв метров работают 400 сотрудников всех направлений бизнеса, что делает новый центр крупнейшим в сети банка в республике. Кроме того, на первом этаже для обслуживания клиентов открыта зона 24/7 с двумя банкоматами и платежным терминалом.
Согласно релизу, новый 8-этажный офис выполнен в стиле лофт и оснащен современными информационными и коммуникационными технологиями. Для деловых встреч доступны комфортабельные переговорные, зоны отдыха для специалистов, в том числе открытая веранда.
«Открытие нашего нового центра позволило банку отказаться от арендуемой недвижимости и перенести бизнес-офис из центра Еревана в более разгруженный и зеленый район города. Концепция нового головного здания построена таким образом, чтобы обеспечить максимальный комфорт каждому сотруднику. Успех командной работы нашего банка – это создание комфортных условий как для деловых встреч, так и для отдыха персонала. В процессе проектирования офисного пространства мы следовали принципу равновесия между этими двумя категориями», - прокомментировал врио генерального директора – председателя Директората ВТБ (Армения) Ара Авагян.
Новый головной офис ВТБ (Армения) находится в Ереване на улице Манандян 33/3. На первом этаже его расположена зона 24/7 с платежным терминалом, который позволяет проводить банковские операции без пластиковой карты, и 2 банкомата.
ВТБ (Армения) активно участвует в ключевых госпрограммах, а также запусках новых решений для развития финансового рынка страны. Прибыль банка в республике за 1 квартал 2023 г. увеличилась в 3,6 раза по сравнению с аналогичным периодом предыдущего года. На конец 1 квартала текущего года число корпоративных клиентов банка составило более 11 тыс., а розничных – превысило 380 тыс. Сегодня им доступны более 50 отделений по всей стране, свыше 200 банкоматов и порядка 50 терминалов обслуживания.