Մեր նպատակն է որակավորվել Եվրո 2024-ի համար. Պետրակով
«Կարծում եմ՝ բավականին դժվար խաղ կլինի, կփորձենք պայքարել ու կռվել մինչև վերջ: Կփորձենք խաղալ 3 միավորի համար»,-  ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպմանը ընդառաջա կայացած ասուլիսում ասել է Հայաստանի ազգայյին հավաքականի կիսապաշտպան Լուկաս Սելարայանը։
Նրա կարծիքով, այս տարի շատ ավելի լավ թիմ ունեն՝ բավականին տաղանդավոր ֆուտբոլիստներով, և իրենց նպատակը լինելու է փորձել որակավորվել Եվրո 2024-ի համար:
Հայաստանի ազգայինհավաքականի գլխավոր մարզիչ Ալեքսանդր Պետրակովը նույնպես ասել է, որ մեկ նպատակ ունեն՝ որակավորվել Եվրո 2024-ի համար:
«Մենք հավատում ենք մեր ուժերին և դրական ենք տրամադրված։ Ինչպես արդեն ասացի, մեր նպատակն է որակավորվել Եվրո 2024-ի համար: Ինչի՞ համար խաղալ ֆուտբոլ, եթե չես պայքարելու»,- նշել է նա։
Այսօր կկայանա ՈՒԵՖԱ Եվրոպայի 2024 թվականի առաջնության որակավորման խմբային փուլի Ուելս-Հայաստան հանդիպումը։

Петраков: Наша цель – выйти на Евро-2024
«Думаю, это будет достаточно сложная игра, будем стараться бороться и биться до конца. Мы постараемся сыграть за 3 балла», – заявил в ходе предматчевой пресс-конференции полузащитник Лукас Селарян.
По его словам, в этом году у нас команда гораздо лучше с достаточно талантливыми игроками, и наша цель будет заключаться в том, чтобы попытаться отобраться на Евро-2024.
В свою очередь главный тренер сборной Армении Александр Петраков отметил, что цель одна – выйти на Евро-2024.
«Мы верим в свои силы и настроены на завтрашнюю игру», – подчеркнул он.
Сегодня, 16 июня, состоится матч группового отборочного этапа чемпионата Европы УЕФА 2024 г. Уэльс – Армения.