Աշխարհահռչակ թավջութակահար Հաուսերը Երևանում է
Խորվաթ աշխարհահռչակ թավջութակահար HAUSER-ը (Ստեփան Հաուսեր) հունիսի 17-ին  ելույթ կունենա Երևանում։ Երաժիշտի  մենահամերգը կկայանա «ՀԱՅԱ» փառատոնի շրջանակում։
Այսօր ասուլիսում «ՀԱՅԱ» ամենամյա փառատոնի հիմանդիր տնօրեն Սոնա Հովհաննիսյանն ասաց, որ երկար տարիներ են աշխատել, նույնիսկ մինչև այս փառատոնի հիմնադրումը, որ Հաուսերը գա Հայաստան։
«Հաուսերի այցն ու համերգը Երևանում՝ մեծ տոն է, նվեր մեր հասարակությանը», - նշեց նա։
Հաուսերը Հայաստան է ժամանել  լուսադեմին։ Երաժիշտը ծննդյան 37-ամյակը նշել է հենց օդանավում:
«Ծնունդս նշել եմ Հայաստանի ճանապարհին՝ տորթով ու շամպայնով»,-պատմեց ասուլիսին ներկա Հաուսերը՝ նշելով, որ երջանիկ է գտնվել Հայաստանում։
Թավջութակահարի ներկայացմամբ՝ նվագում է  տարբեր ժանրերի երաժշտություն՝ առանց սահմանափակումների։ Նա նաև ներկայացրեց հաջողության հասնելու իր գաղտնիքը՝ հավատարիմ մնալ ինքդ քեզ, երբեք կերպարդ չփոխես, երբեք չփորձես նմանակել, երբեք չհանձնվես անկումների դեպքում, մշտապես առաջ գնալ։
Լինելով աշխարհի ամենահեղինակավոր երաժշտական մրցույթների հաղթող՝ խորվաթ թավջութակահար HAUSER-ը համագործակցել է բազմաթիվ լեգենդների հետ, այդ թվում՝ U2-ի, Էլթոն Ջոնի, Անդրեա Բոչելիի, Red Hot Chili Peppers-ի, Ջորջ Մայքլի և Aerosmith-ի Սթիվեն Թայլերի հետ։

Всемирно известный виолончелист Hauser – в Ереване
Всемирно известный хорватский виолончелист Hauser (Степан Хаусер) 17 июня выступит в Ереване. Сольный концерт музыканта состоится в рамках фестиваля HAYA.
Сегодня на пресс-конференции учредитель фестиваля HAYA Сона Ованнисян рассказала, что они годами, даже до основания фестиваля, работали над тем, чтобы Hauser приехал в Армению.
«Его приезд и концерт в Ереване – большой праздник, подарок нашей общественности», –  отметила она.
Hauser прилетел в Ереван на рассвете. Свой 37-й день рождения отметил прямо в самолете.
«Отпраздновал свой день рождения по пути в Армению, с тортом и шампанским», – рассказал виолончелист на пресс-конференции, отметив, что он счастлив находиться в Армении.
По его словам, он играет музыку самых разных жанров, без ограничений. Он также раскрыл  свой секрет успеха: оставайтесь верными себе, никогда не меняйте свой облик, никогда не пытайтесь подражать, никогда не сдавайтесь перед неудачами, всегда двигайтесь вперед.
Победитель самых престижных музыкальных конкурсов мира, хорватский виолончелист Hauser сотрудничал со многими легендами, включая U2, Элтона Джона, Андреа Бочелли, Red Hot Chili Peppers, Джорджа Майкла и солиста группы Aerosmith Стивена Тайлера.