Սաուդյան Արաբիայի արտաքին գործերի նախարար արքայազն Ֆեյսալ բեն Ֆարհան Ալ Սաուդը թագավորության և իսլամական հանրապետության միջև դիվանագիտական հարաբերությունների վերականգնումից հետո առաջին անգամ պաշտոնական այցով ժամանել է Իրան։
ISNA գործակալության փոխանցմամբ՝ արքայազն Ֆեյսալը բանակցություններ կանցկացնի իր իրանցի գործընկեր Հոսեյն Ամիր Աբդոլլահիանի հետ։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ բացի այդ, նախարարի այցի ընթացքում կարող է տեղի ունենալ Թեհրանում Սաուդյան Արաբիայի դեսպանատան պաշտոնական բացման արարողությունը։
Sky News Arabia-ի աղբյուրների փոխանցմամբ՝ Սաուդյան Արաբիայի ԱԳՆ ղեկավարը Թեհրանում կհանդիպի Իրանի նախագահ Էբրահիմ Ռաիսիի հետ։
Մարտի 10-ին Թեհրանը և Էր Ռիադը պայմանավորվել են վերականգնել դիվանագիտական հարաբերությունները և երկամսյա ժամկետում վերսկսել դեսպանատների աշխատանքը։

Глава МИД Саудовской Аравии прибыл в Иран – впервые после восстановления дипотношений
Министр иностранных дел Саудовской Аравии принц Фейсал бен Фархан Аль Сауд прибыл с официальным визитом в Иран впервые после восстановления дипломатических отношений между королевством и республикой. Информацию передает ТАСС.
Как сообщает агентство ISNA, принц Фейсал проведет переговоры со своим иранским коллегой Хосейном Амиром Абдоллахияном. Кроме того, в ходе визита министра может состояться официальная церемония открытия посольства Саудовской Аравии в Тегеране.
По данным источников телеканала Sky News Arabia, глава саудовского внешнеполитического ведомства встретится в Тегеране с президентом Ирана Эбрахимом Раиси.
10 марта Тегеран и Эр-Рияд договорились о восстановлении дипломатических отношений и возобновлении работы посольств в течение двух месяцев.