Փաշինյանի գործունեության «շնորհիվ» Արցախի մահվան դատավճիռը կայացված է. Բագրատյան
«Հայաստանի և Արցախի միջև միջգերատեսչական համագործակցություն կա, բայց դա չի նշանակում, որ մենք բոլոր հարցերի շուրջ ունենք նույն տեսակետները։ «Ինչպես ասացի, համագործակցությւոն կա, բայց կան նաև հարցեր, որոնց վերաբերյալ մեր կարծիքները տարբերվում են»։
Սա ասում է Արցախի ԱԳՆ Սերգեյ Ղազարյանը։ Հետաքրքիր կլիներ նրան հարցնել, իսկ որ հարցերում է, որ ձեր տեսակետը համընկնում է ՀՀ իշխանությունների հետ։
Փաշինյանի գործունեության «շնորհիվ» Արցախի մահվան դատավճիռը կայացված է և դուք բանտում պարզապես սպասում եք դրա իրագործմանը։ Այդքանից հետո այսքան դելիկատ մեկնաբանությո՞ւն»։

Грант Багратян: Благодаря» деятельности Пашиняна смертный приговор Арцаху вынесен
«"Между Арменией и Арцахом существует межведомственное сотрудничество, но это не означает, что у нас совпадающие точки зрения вокруг всех вопросов. Как я уже сказал, сотрудничество есть, но есть и вопросы, по которым наши мнения расходятся".
Это говорит министр иностранных дел Арцаха Сергей Газарян. Было бы интересно спросить его: а по каким вопросам ваша точка зрения совпадает с точкой зрения властей РА?
"Благодаря" деятельности Пашиняна смертный приговор Арцаху вынесен, а вы просто ждете его исполнения в тюрьме. И после всего этого столь деликатный комментарий?»