Փաշինյանի գործունեության «շնորհիվ» Արցախի մահվան դատավճիռը կայացված է. Բագրատյան
«Հայաստանի և Արցախի միջև միջգերատեսչական համագործակցություն կա, բայց դա չի նշանակում, որ մենք բոլոր հարցերի շուրջ ունենք նույն տեսակետները։ «Ինչպես ասացի, համագործակցությւոն կա, բայց կան նաև հարցեր, որոնց վերաբերյալ մեր կարծիքները տարբերվում են»։
Սա ասում է Արցախի ԱԳՆ Սերգեյ Ղազարյանը։ Հետաքրքիր կլիներ նրան հարցնել, իսկ որ հարցերում է, որ ձեր տեսակետը համընկնում է ՀՀ իշխանությունների հետ։
Փաշինյանի գործունեության «շնորհիվ» Արցախի մահվան դատավճիռը կայացված է և դուք բանտում պարզապես սպասում եք դրա իրագործմանը։ Այդքանից հետո այսքան դելիկատ մեկնաբանությո՞ւն»։

Politician: Pashinyan's Artsakh policy has led to its 'death sentence'
In a social media post on Saturday, he quoted Artsakh Foreign Minister Sergey Ghazaryan as saying, “There is interagency cooperation between Armenia and Artsakh, but it does not mean that we have the same viewpoints on all issues. As I said, there is cooperation, but there are also issues on which we disagree."
“It would be interesting to ask him which issues you and the Armenian authorities agree on,” Bagratyan wrote.
“Thanks to Pashinyan's activities, Artsakh has been handed over a death sentence and you are just waiting for its execution in prison. What a delicate comment after all this!” the politician said.