Ադրբեջանի ՊՆ-ն օրվա ընթացքում երկրորդ անգամ ապատեղեկատվություն է տարածել
Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները 14:30-14:55-ը կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը:
Ադրբեջանի ՊՆ-ն տեղեկատվական հիմք է ստեղծում հերթական սադրանքի համար»։
Հիշեցնենք՝ ՀՀ ՊՆ-ից ավելի վաղ հաղորդել էին. «Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր սահմանագոտու արևելյան և հարավարևելյան հատվածում ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները 10:45-ից կրակ են բացել ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է: Ադրբեջանի ՊՆ-ն տեղեկատվական հիմք է ստեղծում հերթական սադրանքի համար»։

Минобороны Армении: Азербайджан второй раз за день распространил дезинформацию
Минобороны Азербайджана второй раз за день распространило дезинформацию. Об этом говорится в сообщении пресс-службы министерства обороны Армении.
«Сообщение Минобороны Азербайджана о том, будто бы подразделения ВС РА на восточном и юго-восточном отрезках приграничной зоны в период с 14:30 по 14:55 открыли огонь в направлении азербайджанских позиций, не соответствует действительности.
Минобороны Азербайджана создает информационную почву для очередной провокации», – говорится в сообщении армянского оборонного ведомства.