Հիմա փորձ եք անում ճնշել ինձ. Կարեն Անդրեասյանը՝ լրագրողներին
«Ես որևէ հարցի չեմ պատասխանելու, դա իմ իրավունքն է։ Ես քայլում եմ, դուք խոչընդոտում եք իմ շարժը»,- լրագրողներին ասաց ԲԴԽ նախագահ Կարեն Անդրեասյանը, որը ՊՊԾ աշխատակիցների ուղեկցությամբ դուրս եկավ ԲԴԽ շենքից։
Նա նշեց, որ հանդես է գալիս որպես դատարան. «Հիմա լրագրողներով փորձ եք անում ճնշել ինձ: Երբ ես ցանկություն ունենամ որպես դատավոր ընթացիկ նիստից իմ կարծիքները հայտարարել, ես դա կանեմ դատական նիստերի ընթացքում: Դուք խառնում եք իմ նախկին քաղաքական գործունեությունը իմ դատավորի աշխատանքի հետ: Սա ճնշում է դատարանի վրա 4-րդ իշխանության կողմից»։
Անդրեասյանը նշեց, քանի դեռ ինքը ԲԴԽ նախագահն է, հարցազրույց չի տալու։
«Իրավունք չունենք ինձ հետապնդել, իրավունք չունեք նաև, երբ ես հրաժարվում եմ հարցազրույց տալուց, ստիպեք ինձ, ճնշեք ինձ, որպեսզի ես հարցազրույց տամ։ Դուք խոչընդոտում եք դատավորի աշխատանքին»,- ասաց Անդրեասյանը։
Լրագրողի դիտարկմանը, որ գրեթե մեկ տարի է  ԲԴԽ նախագահ է, որևէ անգամ  լրատվամիջոցների հետ հանդիպում չի ունեցել, որպեսզի կարողանան ԶԼՄ-ներն այլ միջավայրում իրեն հարցեր ուղղել, նա արձագանքեց. «Դա իմ իրավունքն է, ես պատրաստվում եմ դեռ շատ երկար հանդիպում չունենալ»։

Карен Андреасян – журналистам: Вы пытаетесь оказать давление на меня
«Не буду отвечать ни на один вопрос, это мое право. Я просто хожу, а вы препятствуете этому», – заявил в беседе с журналистами председатель Высшего судебного совета Карен Андреасян, который в сопровождении сотрудников Службы государственной охраны вышел из здания ВСС.
Он отметил, что выступает в качестве суда: «Сейчас вы – журналисты, пытаетесь оказать давление на меня. Когда я пожелаю выразить свое мнение в качестве судьи, то сделаю это в ходе судебных заседаний. Вы путаете мою прежнюю политическую деятельность с работой судьи. Это давление на суд со стороны представителей четвертой власти».
К. Андреасян отметил, пока он является председателем ВСС, интервью давать не будет.
«Не имеете права преследовать меня, не имеете права заставлять давать интервью, когда я не хочу этого, оказывать на меня давление. Вы препятствуете работе судьи», – отметил Андреасян.
На замечание журналиста, что он почти год занимает пост председателя ВСС, и ни разу не проводил встречи с представителями СМИ, таким образом, лишив их возможности задавать вопросы при других обстоятельствах.