Գինու ներկրող. Ararat-ի մատակարարումը Ռուսաստան կշարունակվի
Ararat կոնյակի մատակարարումը դեպի Ռուսաստան իրականացվում է արտադրողի հետ ունեցած գործող պայմանագրերի հիմա վրա, հետագայի համար ինչ-որ ելք կգտնվի։ «Ռիա Նովոստի» գործակալությանն այդ մասին հայտնել է գինու խոշոր ներկրող Luding Group ընկերության գործադիր տնօրեն Էռնեստ Խաչատուրյանը։ Նա մասնակցում է Պետերբուրգյան միջազգային տնտեսական ֆորումին։
Ըստ աղբյուրի, մայիսի վերջին ընկերությունը հայտարարել է, որ ծանուցում չի ստացել Pernod Ricard-ից, որն ավելի վաղ որոշել է դադարեցնել իր արտադրանքի արտահանումը դեպի ՌԴ, ինչպես նաև հայտարարել Ararat կոնյակի հետ համագործակցության դադարեցման մասին։
«Ոչինչ չի փոխվել, մատակարարումն ընթանում է։ Ռուսաստանն առանց Ararat և Ararat-ն առանց Ռուսաստան ես չեմ տեսնում։ Գործող պայմանագրերը պահպանվում են, հետագայում տեսնենք, որևէ լուծում կգտնենք։ Ֆրանսիական արտադրողը երկար ժամանակ փոխհարաբերություններ է կառուցել և Ռուսաստանի, և Հայաստանի հետ»,-ասել է Խաչատուրյանը։

Импортер вина: Поставки коньяка «Арарат» в Россию будут продолжаться
Поставки коньяка Ararat в Россию идут в рамках действующих контрактов с производителем и продолжатся дальше - в случае чего будет найден выход, заявил исполнительный директор крупнейшего импортера вин в страну Luding Group Эрнест Хачатурян в интервью РИА Новости на полях ПМЭФ.
В конце мая компания сообщила, что не получала уведомлений от Pernod Ricard, ранее решившей прекратить экспорт своей продукции в страну, о приостановке сотрудничества по бренду коньяка Ararat и продолжает его поставки на российский рынок.
«Ничего не изменилось, поставки идут. Россию без Ararat, и Ararat без России - я такого не вижу. Действующие контракты все соблюдаются, а дальше будем смотреть, найдем какой-то выход. Опять-таки, французский производитель долго выстраивал взаимоотношения и с Россией, и с Арменией в том числе», - рассказал Хачатурян.