Բլինքենն ու Հաքան Ֆիդանը քննարկել են հայ-ադրբեջանական գործընթացը
Թուրքիայի արտգործնախարար Հաքան Ֆիդանը Լոնդոնում մեկնարկած Ուկրաինայի հետպատերազմյան վերականգնմանը նվիրված կոնֆերանսի շրջանակներում հանդիպում է ունեցել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ:
Թուրքական պետական Anadolu լրատվական գործակալությունը, հղում անելով դիվանագիտական աղբյուրներին, նշում է, որ ի թիվս մի շարք հարցերի, կողմերը քննարկել են Հարավային Կովկասում տեղի ունեցող զարգացումների համատեքստում Ադրբեջան-Հայաստան հարաբերությունների կարգավորումը։
Բացի այդ, ըստ Էրմենիհաբերի, քննարկվել են թուրք-ամերիկյան հարաբերությունները, Ուկրաինայում տիրող իրավիճակը, ՆԱՏՕ-ի ընդլայնման հարցը, ինչպես նաև հացահատիկի միջանցքի խնդիրը։

Блинкен и Фидан обсудили процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений
Госсекретарь США Энтони Блинкен и министр иностранных дел Турции Хакан Фидан провели переговоры на полях организованной Западом Конференции по восстановлению Украины. Об этом пишет ТАСС.
Как говорится в письменном заявлении руководителя пресс-службы Госдепартамента Мэттью Миллера, обнародованном по итогам встречи, Блинкен "приветствовал поддержку Турцией Украины, в том числе работу по черноморской зерновой инициативе". "Он также подчеркнул важность единства НАТО в нынешние критически важные времена и призвал к поддержке Турцией вступления Швеции в альянс сейчас", - отметил Миллер.
Фидан обсудил с госсекретарем США Энтони Блинкеном также процесс урегулирования армяно-азербайджанских отношений в контексте событий на Южном Кавказе, сообщает агентство Anadolu.