«Փաստ». Իշխանական մի ահռելի «բլոկ», Նիկոլ Փաշինյանի ուղղակի ղեկավարմամբ, այս օրերին ինտենսիվ զբաղված է հարցեր կազմելով
«Հունիսի 20-ին Նիկոլ Փաշինյանը «ներկայացավ», իսկ ավելի ստույգ՝ փաստացի նախագահեց 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի նիստը: Ընդ որում՝ այս հանդիպումը դռնբաց էր, հեռարձակվում էր ուղիղ եթերում, ինչն ակնհայտ անհավասար պայմաններ ստեղծեց մինչ այդ քննիչ հանձնաժողով հրավիրվածների հետ։
Ըստ էության, Փաշինյանի համար սա «փայլուն» հնարավորություն և առիթ էր հերթական մեծ շոուն ներկայացնելու համար, այնինչ հանրությունը հնարավորություն չի ունենում ծանոթանալ այլոց «ցուցմունքներին»: Ինչպես հայտնի է, այս «սերիալը» շարունակություն է ունենալու հունիսի 27-ին՝ արդեն հարցուպատասխանի ձևաչափով: Այսինքն, քպականներն էլի հավաքվելու են իրենք իրենցով, ասեն-խոսեն, իրենց շեֆին «հարցեր» տան:
«Փաստ» թերթի տեղեկություններով, իշխանական մի ահռելի «բլոկ», Նիկոլ Փաշինյանի ուղղակի ղեկավարմամբ, այս օրերին ինտենսիվ զբաղված է հարցեր կազմելով, դրանց դերաբաշխմամբ և «ժողվարչապետի» պատասխանների վրա աշխատանքով, որ «սերիալային» ընթացքը խափանումներ չունենա»։

«Паст»: Огромный властный «блок», под руководством Пашиняна, интенсивно занимается в эти дни составлением вопросов
12:15 24/06/2023
Газета «Паст» пишет, что 20 июня Никол Пашинян «явился», а точнее, фактически вел заседание следственной комиссии по изучению обстоятельств 44-дневной войны. Причем, эта встреча проходила в открытом режиме, что создало очевидно неравные условия с приглашенными до этого в следственную комиссию.
По сути, для Пашиняна это была «блестящая» возможность, а также повод представить очередное большое шоу, в то время как общественность не имеет возможности ознакомиться с «показаниями» других. Как известно, этот «сериал» будет иметь продолжение – 27 июня, но уже в формате вопросов и ответов. То есть, депутаты «Гражданского договора» опять соберутся вместе, поговорят о том о сем, зададут «вопросы» своему шефу.
«По нашим сведениям, огромный властный «блок», под прямым руководством Никола Пашиняна, в эти дни интенсивно занимается составлением вопросов, их ролевым распределением и работой над ответами «народного премьера», чтобы в «сериальном» процессе не произошло срывов», - пишет газета.