Փաստաբանները բռնցքամարտի ձեռնոցներ նվիրեցին Ոստիկանության կենտրոնականի բաժնի պետին
«Բռնարարը ոստիկան չէ», «Ոչ բռնությանը», «Վերջ ոստիկանական բռնությանը». Նման գրություններով ցուցապաստառներով  փաստաբանները երթ իրականացրեցին պալատից դեպի ոստիկանության շենք՝ ընթացքում անցորդներին, վարորդներին իրազեկոլով մեկօրյա գործադուլի մասին, կոչ անելով դադարեցնել փաստաբանների նկատմամբ բռնությունները, պատժել մեղավորներին։
Նրանք ոստիկանության կենտրոնկանաի բաժնի պետի համար նվեր էին պատրաստել՝ բռնցքամարտի կարմիր ձեռնոցներ, նկատի ունենալով վերջին դեպքը, երբ փաստաբան Կարեն Ալաբերդյանն այդ բաժանմունքում ոստիկանների կողմից ծեծի էր ենթարկվել, իսկ մինչ այդ խոշտանգել էին Ալավերդյանի վստահորդին։
Ոստիկանության կենտրոնական բաժանմունքի դիմաց փաստաբան Արա Զոհրաբյանը հայտարարեց, որ իրենց պայքարը ոչ թե իրավապահ համակարգի դեմ է, այլ այն աշխատակիցների, որոնք չարաշահում են իրենց լիազորությունները, ձեռք են բարձրացնում քաղաքացիների ու փաստաբանների վրա։
«եթե ոստիկանությունն այս դեպքին խիստ արձագանք չտա, ապա անուղղակիրոեն իր վրա կվերցնի այս իրավիճակի ողջ պատասխանատվությունը։ Մենք այն բաժնում ենք, որտեղ մեր գործընկերը բռնության է ենթարկվել»,-ասաց Զոհրաբյանը։
Նա միաժամանակ շնորհակալություն հայտնեց ոստիկաններին, որոնք ուղեկցեցին երթն ու ապահովեցին անվտանգությունը։

Адвокаты подарили главе центрального отделения Полиции боксерские перчатки
«Насильник – не полицейский», «Нет насилию», «Конец полицейскому насилию». Адвокаты с плакатами с такими надписями прошли шествием от Палаты адвокатов к зданию Полиции, по пути информируя прохожих, водителей об однодневной забастовке, призывая прекратить насилие в отношении адвокатов, наказать виновных.
Они подготовили подарок для главы центрального отдела Управления Полиции города Ереван – красные боксерские перчатки, в свете последних событий, когда в этом отделении полицейские избили адвоката Карена Алавердяна, а до этого пыткам подвергли доверителя Алавердяна.
Перед зданием отделения полиции адвокат Ара Зограбян заявил, что их борьба не против правоохранительной системы, а против сотрудников, которые злоупотребляют своими полномочиями, поднимают руку на граждан и адвокатов.
«Если полиция не удостоит этот инцидент жеской реакции, она косвенно возьмет на себя всю ответственность за эту ситуацию. Мы находимся в отделении, где наш коллега подвергся насилию», – сказал Зограбян.