«Դու»-ն, դու ես, չհամարձակվես ԱԺ նախագահի հետ «Դու»-ով խոսես.Ալեն Սիմոնյանը՝ Սեյրան Օհանյանին
«Ինչ վերաբերում է գործող գործընկերոջ հոգեհանգստին չմասնակցելուն, այն ձեր խղճի վրա ենք թողնում»,-«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի ելույթից հետո արձագանքեց Ալեն Սիմոնյանը:
Մինչ այդ Մինասյանը հայտարարեց, որ Վիգեն Խաչատրյանի հոգեհանգստի հարցը ՔՊ-ն քաղաքականացնում է, մինչդեռ այն միջանձնային հարց է:
Մինասյանն ասաց, որ եթե առաջնորդվեն իշխող խմբայկցության գնահատականներով, ապա պետք է վերջինիս հարցնեն, թե ինչո՞ւ չեն եկել Արմեն Գրիգորյանի, կամ Մանվել Գրիգորյանի և այլ մահացած ընդդիմադիրների հոգեհանգիստներին:
Պատասխանելով Մինասյանի՝ տեղից արված արձագանքին՝ Ալեն Սիմոնյանն ասաց. «Դուք ինձ խորհուրդ մի տվեք, այլ իմ գրառումը կարդացեք: Ամեն օր կարդացեք և ամաչեք»:
Տեղից հակադարձեց նաև Սեյրան Օհանյանը:
«Դուք ձեր կյանքով զբաղվեք, էլի, ձեր արժանապատվությունով, կյանքով, արածներով, դատական նիստի ժամանբակ կխոսեք դրա մասին»,-պատասխանեց Սիմոնյանը:
Սեյրան Օհանյանը «Դու»-ով դիմեց Սիմոնյանին:
«Դու»-ն, դու ես, չհամարձակվես ԱԺ նախագահի հետ «Դու»-ով խոսես»,-Ալեն Սիմոնյանը դիմեց Օհանյանին:
Օհանյանն ասաց. «Դու ԱԺ նախագահը չես»:
«Բա դու ո՞վ ես, որ ես ԱԺ նախագահը չեմ, ի՞նչ ես անում ստեղ, գնա տուն սարքի քեզ տարբեր տեղերում»,-հայտարարեց Սիմոնյանը:
Սեյրան Օհանյանը հայտարարեց, որ պարտված իշխանություններ են:
Սիմոնյանն ասաց. «Քո նման գեներալնեն են պարտվել»:
ՔՊ-ից ելույթ ունեցող Կոնջոյանն էլ հավելեց. ««Դու» չէ, «դուք» է, պարոն Օհանյան, ձեզ կոռեկտ պահեք, դուք դաստիարակություն ստացե՞լ եք»:

Не смей говорить на «ты» со спикером парламента: Ален Симонян – Сейрану Оганяну
«Что касается неучастия в церемонии панихиды коллеги, то это на вашей совести», – заявил спикер Национального Собрания Армении Ален Симонян после выступления секретаря фракции «Айастан» Арцвика Минасяна.
До этого Минасян заявил, что фракция «Гражданский договор» политизирует вопрос панихиды по депутату НС Вигену Хачатряну, между тем, это межличностный вопрос.
Минасян отметил, если руководствоваться оценками правящей фракции, то следует спросить, почему они не участвовали в церемонии панихиды Армена Григоряна, или Манвела Григоряна, а также других оппозиционных деятелей.
Отвечая Минасяну, Ален Симонян сказал: «Не нужно давать мне советы, прочитайте мою публикацию. Читайте каждый день, постыдитесь».
С места на это заявление А. Симоняна ответил также Сейран Оганян.
«Займитесь своей жизнью, вашей честью и достоинством, делами, скажете об этом во время судебного заседания», – ответил А. Симонян.
Сейран Оганян, в свою очередь, на «ты» обратился к Алену Симоняну.
«На “ты” к себе обращайся, не смей говорить на “ты”», – сказал Ален Симонян, обратившись к Сейрану Оганяну.
С. Оганян отметил: «Да ты не спикер парламента».
«А ты кто такой, раз я не спикер парламента? Что здесь делаешь? Иди дома строй для себя в разных местах», – заявил А. Симонян.
Сейран Оганян заявил, что они являются властями, потерпевшими поражение.
А. Симонян в ответ на это сказал: «Проиграли генералы вроде тебя».
В свою очередь депутат от «ГД» Айк Конджорян добавил: «Не “ты”, а “вы”, господин Оганян, ведите себя корректно».