Հարսնացուն իր հարսանիքի ժամանակ այրիացել է
Ամերիկյան Այովա նահանգում 48-ամյա տղամարդը թրոմբի պատճառով մահացել է իր հարսանիքի արարողությունից մի քանի րոպե անց, գրում է «Ռիա նովոստի»-ին՝ հղում անելով՝ New York Post»-ին։
Ջոնի Մեյ Դևիսը և 48-ամյա Տարաս Դևիսը որոշել էին ամուսնանալ հունիսի 19-ին՝  ԱՄՆ-ում նշվող ստրուկների ազատագրման օրը։ Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա էին զույգի երեխաները, հարազատներն ու ընկերները:
Սակայն հարսանեկան արարողությունից րոպեներ անց տղամարդը հանկարծամահ է եղել։
Մահվան պատճառը, ինչպես պարզվել է, պոկված թրոմբն Է: Ականատեսներից մեկի խոսքով՝ Դևիսի սիրտը կանգ է առել միջոցառման մեկնարկից մեկ ժամ անց, ամեն ինչ տեղի է ունեցել «հաշված վայրկյանների ընթացքում»։
Այրիացած կնոջ մտերիմները սկսել են քրաուդֆանդինգային արշավ ՝ միջոցներ հայթայթելու ամուսնու հուղարկավորությունը կազմակերպելու և ընտանիքին աջակցելու համար:

В американской Айове невеста стала вдовой во время своей свадьбы
В американской Айове 48-летний мужчина умер из-за тромба на своей свадьбе спустя считанные минуты после церемонии бракосочетания, пишет РИА Новости со ссылкой на New York Post.
Джонни Мэй Дэвис и 48-летний Тораз Дэвис решили связать себя узами брака 19 июня в честь Дня освобождения рабов в США, который ежегодно отмечается в этот день. На торжественном мероприятии был дети, родные и друзья пары.
Однако спустя несколько минут после церемонии бракосочетания мужчина «внезапно умер». Причиной смерти, как выяснилось, стал оторвавшийся тромб. По словам одной из свидетельниц, сердце Дэвиса остановилось через час после начала мероприятия, все произошло «за считанные секунды».
Близкие овдовевшей женщины запустили краудфандинговую кампанию по сбору средств на организацию похорон ее мужа и поддержку ее семьи.