Անգլիայի հյուսիս-արևմուտքում սագն առանց Էլեկտրականության Է թողել երկու հազար բնակչի
Անգլիայում ավելի քան երկու հազար տուն մնացել է առանց Էլեկտրականության սագի պատճառով ։ Ինչպես գրում է «Միր 24»-ը, սագը հարվածել է մալուխին, ինչի հետևանքով հոսանքազրկվել է:
Միջադեպը տեղի է ունեցել վաղ առավոտյան։ Տուժել են Ուիգան և Բոլթոն քաղաքներում բնակվող մարդիկ։ Տեղի էներգաընկերությունից հայտնել են, որ մասնագետներն արդեն ժամանել են դեպքի վայր և աշխատում են վթարի վերացման ուղղությամբ: Ավելի ուշ հայտնի է դարձել, որ տուժածների մոտ 95%-ի էլեկտրամակարարումը մեկ ժամից էլ քիչ ժամանակում վերականգնվել է։
Էներգաընկերությունից հայտնել են, որ ինժեներներն աշխատում են հնարավորինս արագ վերականգնել մնացած օբյեկտների էլեկտրամատակարարումը։
Հատկանշական է, որ նմանատիպ միջադեպ տեղի է ունեցել Անգլիայի այս շրջանում մեկ տարի առաջ: Այն ժամանակ սագի պատճառով էլեկտրական մալուխների խափանում էր տեղի ունեցել Բլեքրոդ քաղաքում (Բոլթոնից ոչ հեռու)։

Больше двух тысяч домов в Англии остались без электричества из-за гуся. Как пишет МИР 24, птица ударила по кабелю, что привело к отключению электроэнергии.
Инцидент произошел накануне рано утром. Пострадали люди, проживающие в городах Уиган и Болтон. В местной энергокомпании сообщили, что специалисты уже прибыли на место ЧП и работают над устранением аварии. Позднее стало известно, что около 95% пострадавшим восстановили подачу электричества менее чем за час.
«Инженеры сейчас на месте и стремятся как можно быстрее восстановить электроснабжение оставшихся объектов», – сказал представитель компании.
Примечательно, что похожий инцидент уже происходил в этом районе Англии год назад. Тогда из-за гуся произошел обрыв силовых кабелей в городе Блэкрод (недалеко от Болтона), это привело к пожару и кратковременному отключению электроэнергии, сообщает BBC News.