«Փաստ». Արման Թաթոյանի առաջադրմամբ ընդդիմադիր մի շարք ուժեր ցանկություն ունեն ձևավորել նոր բևեռ
«Օրեր առաջ մենք տեղեկացրել էինք, որ Հայաստանի մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արման Թաթոյանն առաջիկայում հայտարարելու է նոր շարժում սկսելու, ինչպես նաև սեպտեմբերին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին մասնակցելու որոշման մասին:
Մեր ունեցած տեղեկություններով, Թաթոյանի առաջադրմամբ ընդդիմադիր մի շարք ուժեր ցանկություն ունեն ձևավորել նոր բևեռ. ավելին, մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, մի քանի ընդդիմադիր քաղաքական ուժ արդեն իսկ լրջորեն հակված է պաշտպանել Թաթոյանի թեկնածությունը: Կան տեղեկություններ, որ նրա թեկնածության նկատմամբ բավական դրական է տրամադրված նաև ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Ի դեպ, թերթին հայտնի է նաև դարձել, որ Արման Թաթոյանին է միացել ՀՀ ՊԵԿ նախկին նախագահ Դավիթ Անանյանը, որի եղբայրը գործարար Բարսեղ Բեգլարյանին պատկանող «Արարատբանկի» խորհրդի նախագահն է»։

«Паст»: Ряд оппозиционных сил хотят сформировать новый полюс
Газета «Паст» пишет, что бывший омбудсмен Армении Арман Татоян в ближайшее время объявит о начале нового движения, а также о решении участвовать в выборах Совета старейшин Еревана в сентябре.
«По нашим сведениям, выдвижением Армана Тотаяна ряд оппозиционных политических сил хотят сформировать новый полюс. Более того, как передают наши источники, несколько оппозиционных политический сил уже готовы поддержать кандидатуру Татояна. Есть сведения, что третий президент Армении Серж Саргсян также положительно настроен к его кандидатуре.
Кстати, нам стало известно, что к Арману Татояну присоединился бывший председатель Комитета госдоходов Давид Ананян, брат которого является председателем совета ОАО «Араратбанк», принадлежащего Барсегу Бегларяну», - пишет газета.