Հայաստանից ու Արցախից հերքում են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին տեղեկությունները
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունիսի 28-ին՝ ժամը 22:35-23:15-ը կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է»:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նույնպես հերքում է ադրբեջանական տարածած տեղեկությունը. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հունիսի  28-ի ժամը 23:55-ից հունիսի 29-ի ժամը 00։50-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է»:

В Армении и Арцахе опровергли сведения об обстрелах азербайджанских позиций
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что якобы подразделения ВС Армении 28 июня с 22:35 до 23:15 открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным в восточной и юго-западной части границы, является дезинформацией».
Министерство обороны Арцаха также выступило с заявлением, в котором говорится:
«Распространенное министерством обороны Азербайджана сообщение о том, якобы в период с 23:55 28 июня до 00:50 29 июня Армия обороны открыла огонь на границе в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных Азербайджаном территориях в Шушинском районе Арцаха, является очередной дезинформацией».