Հայաստանից ու Արցախից հերքում են ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ կրակելու մասին տեղեկությունները
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները հունիսի 28-ին՝ ժամը 22:35-23:15-ը կրակ են բացել սահմանագոտու արևելյան և հարավարևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, ապատեղեկատվություն է»:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը նույնպես հերքում է ադրբեջանական տարածած տեղեկությունը. «Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները  հունիսի  28-ի ժամը 23:55-ից հունիսի 29-ի ժամը 00։50-ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել  Արցախի Հանրապետության  Շուշիի շրջանի օկուպացված տարածքներում  տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ,  հերթական ապատեղեկատվությունն է»:

The military authorities in Armenia and Artsakh (Nagorno-Karabakh) have rejected Azerbaijan’s false accusations of ceasefire violation by Armenian forces.
“The statement disseminated by the Azerbaijani Defense Ministry that on June 28, from 10:35 p.m. to 11:15 p.m., units of the Armenian armed forces allegedly opened fire on Azerbaijani combat positions in the eastern and southwestern parts of the border is disinformation,” the Armenian Defense Ministry said in a statement.
In a brief statement, the Artsakh Defense Army denied firing at Azerbaijani army positions in the occupied territories of the Artsakh Republic’s Shushi region on Wednesday night.