Այսօր 29-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 12 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 15բուժառուներ՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 29 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 79 հիվանդ, 7 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 5-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

The International Committee of the Red Cross (ICRC) has facilitated the transfer of 12 severely ill patients from Artsakh (Nagorno-Karabakh) to Armenia amid the Azerbaijani blockade, the Artsakh Ministry of Health reported.
The patients were transported to specialized medical facilities in Armenia on Thursday, the ministry said in a statement.
15 other patients, who have completed their treatment in Armenia, are set to return to Artsakh together with their attendants today.
29 children are undergoing treatment in the Arevik Medical Center. Two of them are in neonatal and intensive care.
79 adult patients, including 5 critically ill, are in the Republican Medical Center.
The Red Cross resumed medical evacuations from Artsakh to Armenia on Sunday, ten days after they were blocked by Baku.