«Հայաքվե»-ն պարտադիր իրավական ուժ ունեցող օրենսդրական նախաձեռնություն է
.«Հայաքվե»-ն սովորական ստորագրահավաք չէ։ Այն պարտադիր իրավական ուժ ունեցող օրենսդրական նախաձեռնություն է, որի նպատակը Արցախի հանձնումը քրեականացնելն է, և օրենքի ուժով այն արգելափակելը:
. «Հայաքվե»-ն տեղի է ունենում միայն թաղապետարանների և համայնքապետարանների տարածքում, որոնց հասցեները կցված են: Փողոցներում դրված տարբեր ստորագրահավաքների տաղավարները «Հայաքվե»-ի հետ կապ չունեն:
.«Հայաքվե»-ի համար ստորագրելու համար պարտադիր է ՀՀ անձնագրի կամ նույնականացման քարտի առկայությունը:
.ՀՀ բոլոր չափահաս քաղաքացիները, անկախ գրանցման վայրից (ներառյալ Արցախի գրանցմամբ), կարող են քվեարկել ցանկացած ստորագրահավաքի կետում:
.«Հայաքվե»-ին մասնակցած բոլոր մեր համախոհները պարտադիր կերպով մասնակցության հավաստագիր են ստանում, որ կարելի է ներկայացնել Ֆեյսբուքի սեփական էջում, ինչպես նաև օգտագործել մեր հետագա միջոցառումներին մասնակցելու համար:
Շնորհակալ ենք բոլոր նրանց, ովքեր արդեն մասնակցել են «Հայաքվե»-ին, և սիրով սպասում ենք մեր բոլոր արժանապատիվ համախոհներին ստորագրահավաքի կետերում:

«АйаКве» – законодательная инициатива, имеющая обязательную юридическую силу
– “АйаКве” – не просто инициатива по сбору подписей. Это законодательная инициатива, имеющая обязательную юридическую силу, цель которой заключается в криминализации сдачи Арцаха и предотвращении этого силой закона.
– Сбор подписей “АйаКве” проводится исключительно на территории общинных и районных администраций, адреса которых указаны. Размещенные на улицах пункты по сбору подписей не имеют ничего общего с инициативой “Айякве”.
– Для того, чтобы поставить подпись в поддержку “АйаКве” необходим паспорт РА или идентификационная карта.
– Все совершеннолетние граждане РА, независимо от места прописки (включая регистрацию в Арцахе), могут проголосовать в любом пункте сбора подписей.
– Все принявшие участие в сборе подписей “АйаКве” наши соратники в обязательном порядке получат сертификат об участии, который можно опубликовать на странице в соцсети Facebook, а также использовать для участия в наших дальнейших мероприятиях».