«Ժողովուրդ». Հիմա էլ իշխանականների համար օրակարգային է շտաբի պետի տեղակալներ գտնելու հարցը
««Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համար կենաց-մահու հարց է դարձել Երևանում իշխանություն պահելը. անվտանգային ու մյուս բոլոր հարցերը թողած՝ ողջ ռեսուրսով լծվել են ավագանու ընտրությունների նախապատրաստական աշխատանքներին:
Ինչպես հայտնի է, ՔՊ նախընտրական շտաբը ավագանու ընտրություններում գլխավորելու է Արմեն Փամբուխչյանը, որն այսօրվանից առանց աշխատանքի է մնում, քանի որ գլխավորած ԱԻ նախարարությունն այսօրվանից լուծարվում է. ՔՊ գլխավոր շտաբը Հյուսիսային պողոտայում է գտնվելու:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ հիմա էլ իշխանականների համար օրակարգային է շտաբի պետի տեղակալներ գտնելու հարցը, որոնք Արմեն Փամբուխչյանին կօգնեն նախընտրական քարոզարշավը կազմակերպելու և համակարգելու ծանր աշխատանքում: Մեր տեղեկություններով՝ ՔՊ-ականները փորձում են գտնել մի թեկնածուի, որը կկարողանա հարկ եղած դեպքում ՔՊ-ականներին հավաքել շտաբում, ում խոսքը լսելի ու ազդեցիկ կլինի թիմում բոլորի համար:
Ինչպես մեր աղբյուրները փոխանցեցին՝ այս հարցում կարևոր է հատկապես Տիգրան Ավինյանի «դաբրոն», որը շատ բծախնդիր է ամեն հարցում: Մեր տեղեկություններով՝ առաջիկայում ՔՊ-ում արդեն ավարտին կհասցնեն նախապատրաստական ողջ աշխատանքները ու կսկսեն քարոզարշավին պատրաստվել»։

«Жоховурд»: Теперь в правящей партии ищут заместителей начальника предвыборного штаба
Сохранение власти в Ереване стало вопросом жизни и смерти для правящей партии «Гражданский договор», пишет газета «Жоховурд».
«Оставив в стороне вопрос безопасности и остальные проблемы, они всей командой впряглись в подготовительные работы предстоящих выборов в Совет старейшин Еревана. Как известно, предвыборный штаб партии «Гражданский договор» возглавит Армен Памбухчян, который с сегодняшнего дня остался без работы, поскольку МЧС расформирован. Центральный штаб правящей партии будет размещен на Северном проспекте.
По нашим сведениям, сейчас для правящей партии стал актуальным вопрос заместителей начальника предвыборного штаба, которые помогут Армену Памбухчяну в организации предвыборной агитации и координации тяжелой работы. По нашим сведениям, члены «Гражданского договора» хотят найти кандидата, который при необходимости сможет собрать их в штабе, чье слово будет иметь вес для всех в команде.
Как передают наши источники, в этом вопросе особенно важно «добро» Тиграна Авиняна, который очень педантичен во всех вопросах. По нашим сведениям, в «Гражданском договоре» скоро завершат все подготовительные работы и начнут готовится к предвыборной агитации», - пишет газета.