Երևան-Բաթում գնացքն այս տարի ավելի շատ ուղևորներ ունի, քան նախորդ տարի
Հարավկովկասյան երկաթուղու ղեկավարությունը որոշել է ոչ միայն ավելացնել Հայաստանից Վրաստան գնացքների հաճախականությունը, այլև երկարացնել Հայաստանի մայրաքաղաքից դեպի Բաթումի առողջարանային քաղաք:
Հարավկովկասյան երկաթուղիների գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Մելնիկովի խոսքով, Հայաստանի Հանրապետությունից դեպի Վրաստան մարդատար գնացքներն արդեն աշխատում են ամեն երկու օրը մեկ, այլ ոչ թե շաբաթական երկու անգամ, ինչպես նախկինում էր։
«Ուղևորների թիվն ավելի շատ է, քան անցյալ տարի»,- Jnews-ի փոխանցմամբ՝ ասել է Մելնիկովը։
Նշվում է, որ գնացքի երթուղին նույնպես փոփոխության է ենթարկվել, մասնավորապես, ճանապարհին գնացքը կանգ է առնում Թբիլիսիում, այնուհետև՝ շարժվում դեպի Բաթումի։ Միաժամանակ տոմսերի գինը մնացել է նույնը։

У поезда Ереван-Батуми в этом году больше пассажиров
В руководстве предприятия «Южно-Кавказская железная дорога» приняли решение не только повысить частоту следования составов из Армении в Грузию, но и продлить путь их следования из армянской столицы до курортного города Батуми.
По словам гендиректора компании ЮКЖД Алексея Мельникова, пассажирские поезда из Республики Армения в Грузию уже курсируют через день, а не два раза в неделю, как это было ранее.
«Количество перевозимых пассажиров выше, чем в прошлом году», – сообщил Мельников.
Отмечается, что изменению подвергся и сам маршрут следования поезда, в частности в пути состав делает остановку в Тбилиси, а далее идет в Батуми. При этом цена на билеты осталась той же, пишет jnews.