Մասկը հայտնել է, որ Ցուկերբերգի հետ իր մենամարտը կարող է տեղի ունենալ Կոլիզեյում
Ամերիկացի գործարար Իլոն Մասկը Twitter-ի իր էջում հայտնել է, որ իր մենամարտը «Meta» կորպորացիայի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգի հետ կարող է տեղի ունենալ Կոլիզեյում։
«Հնարավորություն կա, որ մենամարտը տեղի կունենա Կոլիզեումում»,- գրել է Մասկը:
Ավելի վաղ նա առաջարկել էր մենամարտն անցկացնել Լաս Վեգասում։
Աշխարհի ամենահայտնի միլիարդատերերից երկուսը՝ Իլոն Մասկն ու «Meta»-ի ղեկավար Մարկ Ցուկերբերգը, պայմանավորվել են մենամարտել իրար դեմ:
Հունիսի 22-ին Ցուկերբերգն ընդունել էր Մասկի հրավերը՝ հարաբերությունները պարզելու առանց կանոնների մենամարտում: Մասկը մենարմարտի էր կանչել Meta ընկերության ղեկավարին այն բանից հետո, երբ համացանցում տեղեկություն էր հայտնվել, թե Meta-ն մտադիր է ստեղծել Մասկին պատկանող Twitter-ի մրցակից հարթակ:
Նշվում է նաև, որ Իլոն Մասկը մարտարվեստի պարապմունք է անցկացրել ռուս-ամերիկացի հայտնի բլոգեր և գիտնական, ջիու ջիցուի սև գոտի Լեքս Ֆրիդմանի հետ՝ պատրաստվելով խառը մենամարտերի կանոններով (MMA) մենամարտին Մարկ Ցուկերբերգի հետ:

Маск намекнул, что собирается сражаться с Цукербергом в Колизее
Американский предприниматель Илон Маск намекнул, что собирается сражаться с гендиректором корпорации Meta Марком Цукербергом в Колизее в Риме. О том, что поединок может состояться в одном из самых известных сооружений древнего мира, он заявил в своем Twitter, информацию передает Лента.ру.
«Есть шанс, что бой пройдет в Колизее», — написал Маск в посте. Затем предприниматель опубликовал отрывок из комедийного фильма «Житие Брайана по Монти Пайтону», в котором проходит сражение в Колизее. Он прокомментировал ролик, отметив, что ему необходимо поработать над выносливостью.
Маск решил устроить поединок на ринге с Цукербергом после того, как компания Meta сообщила о разработке приложения-конкурента Twitter под кодовым названием Project 92. Директор корпорации принял предложение бизнесмена, попросив назвать место проведения боя.
В преддверии будущего боя оба соперника по очереди потренировались с исследователем ИИ Лексом Фридманом. Затем тот написал в соцсетях, что его «вдохновляет наблюдение за тем, как Илон и Марк отправляются в путешествие по боевым искусствам».