Նարեկ Մանթաշյան. Մենակ նիկոլի Հայաստանում է հնարավոր՝  հուլիսի 1-ին ստանաս նամակ, որ քեզ հունիսի 29-ին հարցաքննության են կանչում.
13:28 01/07/2023
Նարեկ Մանթաշյան. Մենակ նիկոլի Հայաստանում է հնարավոր՝ հուլիսի 1-ին ստանաս նամակ, որ քեզ հունիսի 29-ին հարցաքննության են կանչում.
«Հայաստան» դաշինքի անդամ Նարեկ Մանթաշյանը գրում է.
«Մենակ նիկոլի Հայաստանումա հնարավոր, որ հուլիսի 1-ին ստանաս նամակ, որ քեզ հունիսի 29-ին հարցաքննության են կանչում...նամակը հայփոստ հանձնել են հենց ամսի 29-ին, 30-ին հայփոստը ուղարկելա, ես այսօր ստացել եմ նամակ, որ երեկ չէ առաջին օրը պիտի գնամ հարցաքննության...)))»։
Ավելի վաղ նա գրել էր, որ իրեն հարցաքննության են կանչել որպես վկայի, բայց իր ունեցած տեղեկություններով, իրեն մեղադրանք է առաջադրվելու դատարանի նկատմամբ անհարգալից վերաբերմունքի հոդվածով:

Нарек Манташян: Только в николовской Армении ты можешь получить 1 июля повестку с вызовом на допрос 29 июня
15:51 01/07/2023
Представитель оппозиционного блока «Армения» Нарек Манташян, который накануне  сообщил об очередном уголовном деле против него, пишет:
«Только в николовской Армении ты можешь получить 1 июля повестку с вызовом на допрос 29 июня. Письмо передали в почту Армении именно 29 июня, 30 июня почта его отправила, я же сегодня получил повестку о том, что позавчера должен отправиться на допрос».
Нарек Манташян ранее написал, что его вызвали на допрос в статусе свидетеля, но по имеющимся у них сведениям, ему будет предъявлено обвинение по статье «Неуважение к суду».