Վանեցյան. Կոչ եմ անում միանալ «Հայաքվե»-ին՝ ի լուր աշխարհի ազդարարելով, որ Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում
15:31 03/07/2023
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանն այսօր միացել է «Հայաքվե» նախաձեռնությանը։
«Այսօր միացել եմ «Հայաքվե» քաղաքացիական օրենսդրական նախաձեռնության ստորագրահավաքին։ Շատ կարևոր եմ համարում, որպեսզի հնարավորինս շատ քաղաքացիներ այցելեն համայնքապետարաններ և իրենց ստորագրությամբ սատար կանգնեն Արցախին։ Ուստի կոչ եմ անում մեր հայրենակիցներին միանալ «Հայաքվե»-ի նախաձեռնությանը՝ ի լուր աշխարհի ազդարարելով, որ Արցախը երբեք չի լինելու Ադրբեջանի կազմում»,-գրել է  նաև ու հրապարակել հավաստագիրը։

Ванецян: Призываю присоединиться к инициативе «АйаКве», заявив всему миру, что Арцах никогда не будет в составе Азербайджана
15:49 03/07/2023
Бывший директор СНБ Армении, бывший депутат Национального Собрания Армении, председатель партии «Айреник» («Отечество») Артур Ванецян сегодня присоединился к инициативе «АйаКве».
«Сегодня присоединился к гражданской законодательной инициативе "АйаКве". Считаю крайне важным, чтобы как можно больше граждан посетили муниципалитеты и своими подписями поддержали Арцах. Поэтому я призываю наших соотечественников присоединиться к инициативе "Айякве", заявив всему миру во всеуслышание о том, что Арцах никогда не будет в составе Азербайджана», – отметил Ванецян, опубликовав фотографию сертификата.