Այսօր՝ հուլիսի 3-ին ԱՀ Առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 15 բուժառու ուղեկցողների հետ միասին, «Կարմիր խաչի» միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։
ԱՀ Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ մեքենաներով Արցախ վերադարձնել 8 բուժառուների՝ ուղեկցողների հետ միասին, ովքեր ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել են ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում ստացիոնար բուժում է ստանում 26 երեխա, 2-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 81 հիվանդ, 10 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որոնցից 6-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

15 пациентов из Арцаха были переведены в медцентры Армении
Сегодня, 3 июля, при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста 15 пациентов переведены из «Республиканского медицинского центра» Республики Арцах в специализированные медицинские центры РА.
Согласно сообщению пресс-службы министерства здравоохранения Арцаха, в течение дня 8 пациентов, в рамках государственного заказа направленные на лечение в Армению вернутся на машинах МККК в Арцах.
26 детей проходят стационарное лечение в медобъединении «Аревик», 2 находятся в отделении неонатологии и реанимации.
81 пациент проходит стационарное лечение в ЗАО «Республиканский медицинский Центр», 10 пациентов находятся в реанимационном отделении, 6 из них в крайне тяжелом состоянии.