Ալիևը Թուրքիայի ԱԳ նոր նախարարի հետ քննարկել է Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորումը
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևն այսօր հանդիպել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանին։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, թուրք գործընկերոջ հետ քննարկել է Բավի ու Երևանի միջև հարաբերությունների կարգավորումը։
Նա պատմել է երկու երկրների միջև խաղաղության հաստատմանն ուղղված գործընթացների մասին, որոնք «ապահովելու են կայուն խաղաղություն ու անվտանգություն հարավային Կովկասում»։
Զորւցակիցները քննարկել են տարբեր ոլորտներում թուրք-ադրբեջանական համագործակցությունը՝ ընդգծելով, որ առաջնորդվում են «մեկ ազգ-երկու պետություն» տրամաբանությամբ և ընդգծել են, որ Թուրքիան և Ադրբեջանը մշտապես կողք կողքի կլինեն։

Azerbaijani President Ilham Aliyev on Wednesday met with Turkish Foreign Minister Hakan Fidan to discuss, among other things, the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
According to Azerbaijani media repots, Aliyev spoke about the ongoing processes to “ensure sustainable peace and security” in the South Caucasus.
“They emphasized that friendly and brotherly relations between Azerbaijan and Turkey are developing successfully in all areas on the basis of strategic alliance and the principle of “one nation, two states”, adding that the two countries always stand by each other,” the reports said.