Պեսկովը չի ասել, թե Պուտինը երբ կմեկնի Թուրքիա
Ռուսաստանի և Թուրքիայի առաջնորդներ Վլադիմիր Պուտինի և Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հանդիպման վերաբերյալ դեռևս հստակություն չկա: Այդ մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
Էրդողանն երեկ ասել էր, որ հաջորդ ամսվա ընթացքում ակնկալում է ՌԴ նախագահի այցը Թուրքիա՝ մանրամասնելով, որ անձնական հանդիպում կարող է տեղի ունենալ «առաջիկա երկու ամիսների ընթացքում»։
«Առայժմ ոչ, մենք ձեզ կտեղեկացնենք»,-պատասխանել է Պեսկովը հարցին, թե արդյոք հստակություն կա Պուտինի և Էրդողանի հանդիպման ժամանակի և վայրի վերաբերյալ, և արդյո՞ք հնարավոր է այն կայանա օգոստոսին։

Песков ответил на вопрос о возможной встрече между Путиным и Эрдоганом
Определенности со встречей лидеров России и Турции Владимира Путина и Тайипа Эрдогана пока нет, когда будет ясность, о переговорах сообщат, заявил РИА Новости пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков.
«Пока нет. Сообщим», – сказал собеседник агентства, отвечая на вопрос, появилась ли определенность со временем и местом встречи Путина и Эрдогана и возможна ли она в августе.
Турецкий лидер заявил в ночь на субботу, что ожидает визита президента России в Турцию в ближайший месяц, чуть позже уточнив, что их личная встреча может состояться в «ближайшие два месяца».