«Ժողովուրդ». Փաշինյանի թիմակիցները նեղսրտած են Արցախից
«Երեկ Արցախում կազմակերպված համաժողովրդական ակցիան լուրջ դժգոհություն է առաջացրել իշխող ուժի մոտ: Նիկոլ Փաշինյանի թիմակիցները նեղսրտած են, որ Արցախից սկսել են քննադատել ու պահանջատիրություն ներկայացնել Հայաստանի իշխանության նկատմամբ:
Առաջին անգամ հնչել է ոչ այնքան հասցեական, սակայն, այնուամենայնիվ, քննադատություն Արցախից Հայաստանի իշխանությունների հասցեին: Ընդդիմադիր ներկայացուցիչներն, իհարկե, դժգոհ են, որ անձամբ Նիկոլ Փաշինյանին Արայիկ Հարությունյանը չի քննադատում Արցախի այսօրվա վիճակի համար, բայց, մյուս կողմից, իշխանությունն է նեղսրտած, որ, այնուամենայնիվ, Արցախի Հանրապետության  վարչապետը  քննադատում է իրենց՝ ուղիղ ասելով, որ Արցախը մնացել է միայնակ, թողել են Ադրբեջանի կազմում և այլն:
Մի խոսքով, այս փուլում, երբ Արցախը շնչահեղձ է լինում, փոխանակ ջանքեր գործադրվեն այս վիճակից դուրս գալու համար, դեռևս փորձ է արվում հարցը տեղափոխել ներքին գզվռտոցների դաշտ, մինչդեռ թշնամին միասնական ճակատով կռվում է հայկական երկու պետությունների դեմ»։

Газета «Жоховурд» пишет, что организованная накануне в Арцахе всенародная акция протеста вызвала серьезное недовольство в правящей силе. Члены команды Никола Пашиняна раздражены тем, что в Арцахе начали критиковать и предъявлять требования к властям Армении.
«Впервые прозвучала хоть и не очень адресная, но тем не менее критика из Арцаха в адрес властей Армении. Представители оппозиции, конечно, недовольны тем, что Араик Арутюнян не критикует лично Никола Пашиняна за создавшуюся ситуацию в Арцахе, но, с другой стороны, власти раздражены тем, что премьер-министр Республики Арцах, тем не менее, критикует их, прямо заявляя о том, что Арцах остался в одиночестве, Арцах оставили в составе Азербайджана и т.д.
Одним словом, на данном этапе, когда Арцах задыхается, вместо того чтобы прилагать усилия для выхода их создавшейся ситуации, предпринимаются попытки перевести вопрос в поле внутренней грызни, в то время как враг единым фронтом борется против двух армянских государств», - пишет газета.