«Հրապարակ». ՔՊ-ում արդեն սկսել են Երևանի ավագանու ընտրացուցակը կազմելու գործընթացը
«Մեզ հասած լուրերով, ՔՊ-ում արդեն սկսել են Երևանի ավագանու ընտրացուցակը կազմելու գործընթացը։ Անցած օրերին քննարկել և, կարելի է ասել, որոշում են կայացրել առաջին հնգյակի մասով։ Այսպիսով, ըստ տեղեկությունների՝ Ավինյանից հետո ցուցակում երկրորդ համարը կլինի Արմեն Փամբուխչյանի անունը, որն արդեն հայտնի է, որ Երևանի ընտրություններին ղեկավարելու է ՔՊ նախընտրական շտաբը: Երրորդ համարը, որքան էլ տարակուսելի է, գործող ավագանու ամենասկանդալային կանանցից մեկն է՝ «ականջ ծամող» Նուարդ Վարդանյանը:
Ի դեպ, հիշեցնենք. օրենքի պահանջով՝ ցուցակի մեկ երրորդը կանայք են լինելու` երրորդ համարից սկսած։ ՔՊ-ում սկզբում դեմ են եղել Վարդանյանի` առաջին կինը լինելու հանգամանքին, քանի որ նա հայտնի է սոցցանցային գերակտիվությամբ և աղմկահարույց հայտարարություններով ու միանշանակ չի ընկալվում։ Սակայն, մյուս կողմից, այլ հարմար տարբերակ չեն գտել։ Նուարդ Վարդանյանի հայրը, հիշեցնենք, նախկինների ամենահայտնի ներկայացուցիչներից է` 90-ականներին տարբեր պաշտոններ է զբաղեցրել. 1993-ին եղել է ՀՀ պետնախարար, 1995-1998թթ.՝ ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ, 1998-2000 թթ․՝ բնապահպանության նախարար: Չորրորդը ՔՊ-ի ցուցակում լինելու է դե ֆակտո քաղաքապետ` քաղաքապետի ներկայիս պաշտոնակատար և առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը, հինգերորդը՝ Արմեն Գալջյանը, ով ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավարն է։ Իսկ ցուցակն ամբողջությամբ կկազմվի առաջիկայում, երբ մայրաքաղաքի տարածքային կառույցները ցանկերը ներկայացնեն վարչություն»։

«Грапарак»: Известна первая пятерка списка ГД на выборах в Совет старейшин Еревана
«По дошедшим до нас сведениям, в партии «Гражданский договор» уже начался процесс составления избирательного списка для участия в выборах в Совет старейшин Еревана. В последние дни они обсудили и, можно сказать, приняли решение по части первой пятерки. Таким образом, согласно сведениям, вторым номером в списке после Авиняна будет Армен Памбухчян, который, как уже известно, возглавит предвыборный штаб ГД на ереванских выборах. Третьим номером, как это ни странно, будет одна из самых скандальных женщин действующего Совета, «жующая ухо» Нуард Варданян.
Кстати, напомним, что, по требованию закона, треть списка будут составлять женщины, начиная с третьего номера. В ГД сперва были против того, чтобы Варданян была первой женщиной в списке, поскольку она известна своей гиперактивностью в соцсетях и резонансными заявлениями и не воспринимается однозначно. Но другого подходящего кандидата на замену ей не нашли. Отец
Н.Варданян, напомним, являлся одним из самых известных представителей прежних властей: в 90-е годы он занимал различные должности: в 1993-1995 гг. являлся госминистром РА, в 1998-2000 гг. – министром охраны природы.
Четвертым в списке ГД будет де-факто МЭР - нынешний и. о. мэра и первый заместитель мэра Левон Ованнисян, пятым – Армен Галджян, который является руководителем фракции ГД в Совете старейшин. Полный список будет составлен в ближайшее время, когда территориальные структуры столицы представят списки в управление».