«Հրապարակ». Անկուսակցական պաշտոնյաներ գրեթե չկան. Անահիտ Ավանեսյանը սկսել է մասնակցել ՔՊ-ի կուսհավաքներին
09:03 19/07/2023
«Չնայած ընդդիմադիր պատգամավորի կարգավիճակում Նիկոլ Փաշինյանը 24-ժամյա ռեժիմով քննադատում էր պետական ապարատը ՀՀԿ-ականացնելու գործընթացը, սակայն իր իշխանության օրոք ևս անկուսակցական պաշտոնյաներ գրեթե չկան։
Միայն վերջերս նկատեցինք, որ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը սկսել է մասնակցել ՔՊ-ի կուսհավաքներին: Նա ՔՊ ակունքներում չի եղել, նախ նշանակվել է Արսեն Թորոսյանի տեղակալ։ Այդ շրջանում նա անկուսակցական էր: Իսկ ե՞րբ է համալրել ՔՊ-ի շարքերը։ Նախարարի խոսնակը հակիրճ պատասխան տվեց՝ 2022-ին։
Հիշեցնենք, որ Ավանեսյանը նախարարի պաշտոնին նշանակվել է 2021 թվականի ընտրություններից հետո»։

«Грапарак»: В правительстве практически нет беспартийных чиновников, Анаит Аванесян тоже начала участвовать в партсобраниях «Гражданского договора»
13:05 19/07/2023
Несмотря на то, что в статусе оппозиционного депутата Никол Пашинян в 24-часовом режиме критиковал РПА за политизацию государственного аппарата, однако при его власти также практически нет беспартийных должностных лиц, пишет газета «Грапарак».
«Лишь недавно мы заметили, что министр здравоохранения Анаит Аванесян начала участвовать в партсобраниях «Гражданского договора». Она не состояла в рядах «Гражданского договора», была вначале назначена заместителем Арсена Торосяна. В этот период она была беспартийной. А когда Аванесян вступила в ряды партии «Гражданский договор»? Пресс-секретарь министра дала короткий ответ: в 2022 году.
Напомним, Аванесян была назначена министром здравоохранения после выборов 2021 года», - пишет газета.