Իսպանական մամուլը գրում է Մայորկա կղզում 18-ամյա գերմանուհու 6 բռնաբարողների թուրքական ծագման մասին
Իսպանական հայտնի Մայորկա հանգստավայրում 18-ամյա աղջկան բռնաբարելու համար ձերբակալվել են Եվրոպայից ժամանած 6 զբոսաշրջիկ։ Այս մասին հայտնում է Associated Press-ը։
Մինչ գերմանական մամուլը կենտրոնանում է «երիտասարդ գերմանացի զբոսաշրջիկների վարկածի» վրա, իսպանական մամուլը հստակ հաղորդում է թուրքական միգրացիոն ծագում ունեցող հանցագործների մասին։
Պալմա դե Մալյորկայի դատարանը հրաժարվել է ազատ արձակել կալանավորներին գրավի դիմաց։ Ըստ մամուլի՝ ենթադրյալ հանցագործները եկել են Հյուսիսային Ռեյն-Վեստֆալիայից։ Միևնույն ժամանակ, գերմանական բազմաթիվ լրատվամիջոցներ լռում են կասկածյալների էթնիկ ծագման մասին՝ հաղորդելով միայն «երիտասարդ գերմանացիների» մասին։ Սակայն իսպանական լրատվամիջոցներն անմիջապես պարզաբանեցին, որ բոլոր ենթադրյալ բռնաբարողները ներգաղթյալ են։ Օրինակ՝ Ultima Chora (իսպաներեն՝ «Վերջին ժամ») թերթը գրում է հանցագործների թուրքական ծագման մասին, որոնք 21-ից 23 տարեկան են։
Իսպանական ոստիկանության տվյալներով՝ Գերմանիայից ժամանած 18-ամյա զբոսաշրջիկը հանդիպել է մի երիտասարդի հայտնի Ballerman երեկույթի ժամանակ։ Նա համաձայնել է գնալ նրա հետ հյուրանոցի իր սենյակ, սակայն ընդունարանի կողմից մերժումէ ստացել, քանի որ նա այնտեղ գրանցված հյուր չէր: Դրանից հետո զույգը գնացել է հյուրանոց՝ տղամարդու հինգ ընկերների մոտ։ Արդեն սենյակում տականքները խմբակային բռնաբարություն են կատարել, որը նրանցից մեկը նկարահանել է իր սմարթֆոնով։

Испанская пресса сообщает о турецком прошлом 6 насильников 18-летней немки на острове Майорка
Шесть туристов из Европы были арестованы за изнасилование 18-летней девушки на популярном испанском курорте Майорка. Об этом сообщает The Associated Press.
Между тем, как пишет eadaily, в то время как немецкие СМИ делают упор на «молодых немцах», испанская пресса чётко сообщает о преступниках с турецким миграционным прошлым.
Суд в Пальма-де-Майорке отказался освободить задержанных под залог. По данным прессы, предполагаемые преступники прибыли из земли Северный Рейн — Вестфалия. При этом многочисленные немецкие СМИ умалчивают об этническом происхождении подозреваемых, сообщая лишь о «молодых немцах». Однако испанские СМИ сразу уточнили, что все предполагаемые насильники имеют иммигрантское происхождение. Так, газета «Ультима хора» (с исп. — «Последний час») пишет о турецком происхождении злоумышленников, которым от 21 до 23 лет.
По данным испанской полиции, 18-летняя туристка из Германии познакомилась с молодым человеком на популярной улице Баллерман пати. Она согласилась пойти с ним в его гостиничный номер, однако на стойке регистрации ей отказали, потому что она не была там зарегистрированным гостем. После чего пара отправилась в отель к пяти друзьям мужчины. Уже в номере отморозки совершили групповое изнасилование, при этом один из них снимал на свой смартфон.