«Ժողովուրդ». Ինչո՞ւ է գաղտնի. Մոտ 1.5 մլն դոլար Նիկոլ Փաշինյանը հատկացնում է ինչ-որ շենքային պայմանների բարելավման համար
«Պետական սեփականություն հանդիսացող կառույցների ու տարածքների պայմանների բարելավման ապահովման նպատակով ՀՀ կառավարության պահուստային ֆոնդից վարչապետի աշխատակազմին կհատկացվի 592 մլն 26 հազար դրամ: «Ժողովուրդ» օրաթերթը պաշտոնական աղբյուրներից տեղեկացավ, որ նման որոշում կընդունվի կառավարության վաղվա նիստում։ Նախագիծը ընդգրկված է չզեկուցողների շարքում և նաև գաղտնի կետ է պարունակում։
Նկատենք, որ սա առաջին դեպքը չէ, երբ գաղտնի կետ ունեցող հարցով բյուջեից գումար է տրամադրվում։ Իսկ ինչո՞ւ է գաղտնի. այն պարզ պատճառով, որ մոտ 1.5 մլն դոլար Նիկոլ Փաշինյանը հատկացնում է ինչ-որ շենքային պայմանների բարելավման համար: Սա՝ այն դեպքում, երբ սահմանամերձ բնակավայրերում անգամ կենսական ջրի ու կենցաղային խնդիրներ կան, դպրոցներ ու մանկապարտեզներ կան, որ տարիներով չեն նորոգվում»։

«Жоховурд»: Из бюджета снова будут предоставлены денежные средства аппарату премьера
Газета «Жоховуд» пишет, что правительство Армении для улучшения условий учреждений и территорий, являющихся государственной собственностью, выделит из резервного фонда аппарату премьер-министра 592 млн. 26 тысяч драмов.
По сведениям издания, такое решение будет принято на заседании правительства. Проект включен в число недокладываемых вопросов, а также содержит секретный пункт.
«Отметим, что это не первый случай, когда из бюджета предоставляются денежные средства по вопросу, который содержит секретный пункт. А почему секретный? По той причине, что около 1.5 млн. долларов Никол Пашинян предоставляет на улучшение условий каких-то зданий. Это в том случае, когда в приграничных населенных пунктах есть насущные проблемы с водой и бытовые проблемы, школы и детсады, которые годами не ремонтируются», - пишет газета.