Հայի անուն-ազգանուն ունեցողները հայտարարարում են Արցախի հանձնման պատրաստակամության մասին. Տիգրան Աբրահամյան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
«Ադրբեջանի նախագահը կրկին բողոքել է միջազգային հանրությունից, նշելով, որ ժամանակին չէին հայտարարում, որ ճանաչում են Արցախն Ադրբեջանի կազմում:
Վերջինիս խոսքերով, միայն վերջին տարիներին է (նիկոլական ռեժիմի օրոք), որ միջազգային հանրությունը սկսել է Արցախն Ադրբեջանի մաս համարել:
Նույն Ալիևը ժամանակին նաև խոստովանում էր, որ փակ դռների հետևում իրեն պարտադրում են ճանաչել Արցախի անկախությունը:
Ու այս իրավիճակում, գործող իշխանությունը փորձում է հանրությանը մոլորեցնել, թե միջազգային հանրությունն է ստիպել Արցախի հարցով նշաձող իջեցնել:
Իսկ իրականությունը շատ ողբերգական է` հայի անուն-ազգանուն ունեցողները հայտարարարում են Արցախի հանձնման պատրաստակամության մասին, դրան զուգահեռ, բռնաբարելով պատմական ճշմարտությունները, Արցախն արհեստականորեն ներկայացնում որպես ադրբեջան»:

Тигран Абрамян: Лица с армянскими именами и фамилиями заявляют о готовности сдать Арцах
Президент Азербайджана вновь пожаловался на международное сообщество, отметив, что в свое время не объявляли о признании Арцаха частью Азербайджана. Об этом на своей странице в соцсети Facebook пишет секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян.
«Международное сообщество только в последние годы (при николовском режиме) стало считать Арцах частью Азербайджана.
Тот же Алиев в свое время также признавался, что за закрытыми дверями его вынуждают признать независимость Арцаха.
И в этой ситуации действующая власть пытается ввести общественность в заблуждение – будто бы это международное сообщество вынудило ее снизить планку в вопросе Арцаха.
Реальность же весьма трагична: лица с армянскими именами и фамилиями заявляют о готовности сдать Арцах, искажая  при этом исторические истины, искусственно представляя Арцах азербайджанским», – указал он.