Հայի անուն-ազգանուն ունեցողները հայտարարարում են Արցախի հանձնման պատրաստակամության մասին. Տիգրան Աբրահամյան
«Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը գրում է.
«Ադրբեջանի նախագահը կրկին բողոքել է միջազգային հանրությունից, նշելով, որ ժամանակին չէին հայտարարում, որ ճանաչում են Արցախն Ադրբեջանի կազմում:
Վերջինիս խոսքերով, միայն վերջին տարիներին է (նիկոլական ռեժիմի օրոք), որ միջազգային հանրությունը սկսել է Արցախն Ադրբեջանի մաս համարել:
Նույն Ալիևը ժամանակին նաև խոստովանում էր, որ փակ դռների հետևում իրեն պարտադրում են ճանաչել Արցախի անկախությունը:
Ու այս իրավիճակում, գործող իշխանությունը փորձում է հանրությանը մոլորեցնել, թե միջազգային հանրությունն է ստիպել Արցախի հարցով նշաձող իջեցնել:
Իսկ իրականությունը շատ ողբերգական է` հայի անուն-ազգանուն ունեցողները հայտարարարում են Արցախի հանձնման պատրաստակամության մասին, դրան զուգահեռ, բռնաբարելով պատմական ճշմարտությունները, Արցախն արհեստականորեն ներկայացնում որպես ադրբեջան»:

Opposition MP slams Pashinyan's regime for Artsakh's subordination to Azerbaijan
Opposition MP Tigran Abrahamyan has denounced the Armenian authorities for forcing Artsakh (Nagorno-Karabakh) under Azerbaijan.
In a social media post on Saturday, he brushed off the claims of Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and his team that the international community was pressing Armenia to “lower the bar” on Artsakh.
Abrahamyan, secretary of the opposition Pativ Unem faction, recalled Azerbaijani President Ilham Aliyev’s statements that he was “pressured to recognize Artsakh’s independence behind closed doors”.
The MP quoted Aliyev as saying that the international community began to recognize Artsakh as part of Azerbaijan only in recent years after Pashinyan came to power.
“It’s a big tragedy that those with Armenian names announce their readiness to surrender Artsakh [to Azerbaijan], at the same time distorting history and falsely presenting Artsakh as part of Azerbaijan,” Abrahamyan said.