Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 25-ին կնվազի 4-6 աստիճանով, 26-28-ին կբարձրանա 5-7 աստիճանով
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 24-ի և 26-ի ցերեկը առանձին շրջաններում, 25-ին, 26-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Առանձին հատվածներում հնարավոր է նաև կարկուտ։ Հուլիսի 27-29-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 3-5 մ/վ, ամպրոպի ժամանակ և երեկոյան ժամերին սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-23 մ/վ արագությամբ։
Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 24-ի ցերեկը, 25-ին աստիճանաբար կնվազի 4-6 աստիճանով, 26-28-ն աստիճանաբար կբարձրանա 5-7 աստիճանով։
Երևան քաղաքում հուլիսի 24-ի ցերեկը, 25-ին, 26-ի գիշերը սպասվում է, 26-ի ցերեկը քաղաքի առանձին հատվածներում հնարավոր է կարճատև անձրև և ամպրոպ։ Հուլիսի 27-29-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 17-20 մ/վ արագությամբ։

Погода в Армении: температура воздуха постепенно понизится на 4-6 градусов
Днем 24-го и 26-го июля в отдельных областях Армении, 25-го, ночью 26-го июля в большинстве областей республики прогнозируются кратковременные дожди и грозы. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
В отдельных местах также возможен град. А 27-29 июля ожидается погода без осадков.
Ветер – юго-западный, со скоростью 3-5 м/с, во время грозы и вечером ожидается усиление ветра, с порывами до 18-23 м/с.
Днем 24-го, 25-го июля температура воздуха постепенно понизится на 4-6 градусов, 26-28 июля столбики термометров поднимутся на 5-7 градусов.