Մոսկվայում բանակցություններ են ընթանում Ռուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև
Հուլիսի 25-ին Մոսկվայում տեղի են ունենում Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովի, Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Արարատ Միրզոյանի և Ջեյհուն Բայրամովի եռակողմ բանակցությունները։
Լավրովը Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հետ բանակցություններում ասել է, որ Մոսկվան կողմ է Ռուսաստանի Դաշնության, Ադրբեջանի և Հայաստանի ղեկավարների եռակողմ համաձայնագրերն ամբողջությամբ, իրենց ողջ փոխկապակցվածությամբ, հարգվեն ու իրականացվեն։
«Ռուսաստանը շահագրգռված է Հարավային Կովկասում խաղաղությամբ և կայունությամբ, և մենք կշարունակենք կողմերի համաձայնությամբ, ինչը, ինչպես հասկանում եմ, հաստատվել է։ Մեր ջանքերն ուղղված են հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի կայունացմանը և հումանիտար խնդիրների լուծմանը»,- ասել է Լավրովը։

25 июля в Москве проходят трехсторонние переговоры Министра иностранных дел Российской Федерации Сергея Лаврова с министрами иностранных дел Республики Армения Араратом Мирзояном и Азербайджана Джейхуном Байрамовым.
Лавров на переговорах с главами МИД Армении и Азербайджана заявил, что Россия выступает за то, чтобы трехсторонние договоренности лидеров РФ, Азербайджана и Армении во всей своей полноте, во всей своей взаимосвязи уважались и воплощались в жизнь.
«Россия кровно заинтересована в мире и стабильности на Южном Кавказе, и мы будем продолжать с согласия сторон, которое, как я понимаю, подтверждено. Наши усилия направлены на стабилизацию обстановки и на армяно-азербайджанской границе, и на решение гуманитарных проблем», – сказал Лавров.