Էրդողանը խախտել է Ռուսաստանի հանդեպ ստանձնած պարտավորությունները․ Պետդումայի փոխխոսնակ
Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը խախտել է Ռուսաստանի հանդեպ ստանձնած պարտավորությունները: Այս մասին հայտարարել է Պետդումայի փոխխոսնակ Պյոտր Տոլստոյը, գրում է «Ռիա Նովոստի»-ին։
Գործակալության հաղորդագրության մեջ մեջբերվում են Տոլստոյի խոսքերը, ով հայտարարել է, որ «Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը միշտ կատարել է իր պարտավորությունները Թուրքիայի նկատմամբ և հույս ունի, որ Ռուսաստանի գործընկերները նույնը կանեն, սակայն Էրդողանը խախտել է իր պարտավորությունները (Ռուսաստանի հանդեպ)»:
Մեկնաբանելով ՆԱՏՕ-ին Ուկրաինայի անդամակցության վերաբերյալ Թուրքիայի դիրքորոշումը՝ Պետդումայի փոխնախագահն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը չի կարող դրան դրական վերաբերվել։

Вице-спикер Госдумы Толстой: Эрдоган нарушил свои обязательства перед Россией
Президент Турции Тайип Эрдоган нарушил свои обязательства перед Россией, заявил вице-спикер Госдумы Петр Толстой, которого цитирует иранское агентство Tasnim.
Как передает РИА Новости, в сообщении агентства цитируются слова Толстого, который заявил, что "президент России Владимир Путин всегда выполнял свои обязательства в отношении Турции и надеется, что партнеры России сделают то же самое, но Эрдоган нарушил свои обязательства (перед Россией)".
Комментируя позицию Турции по поводу членства Украины в НАТО, вице-спикер Госдумы подчеркнул, что Россия не может относиться к этому положительно.