Քննարկվել է  2023 թ. առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքը
Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է 2023 թվականի առաջին կիսամյակի պետական բյուջեի կատարման ընթացքը:
Կառավարության հաղորդմամբ, ընդգծվել է, որ այս տարվա առաջին կիսամյակում 2022 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ պետական բյուջեի եկամուտներն ավելի են 178 մլրդ դրամով, իսկ այս տարվա առաջին կիսամյակի համար նախատեսված մուտքերն ավելի են 56,5 մլրդ դրամով:
Անդրադարձ է կատարվել կապիտալ ծախսերով իրականացվող ծրագրերին, մակրոտնտեսական վերջին զարգացումներին, տնտեսական ակտիվությանը նպաստող գործոններին, հարկային եկամուտներին, արտահանման և ներմուծման տեմպերին:
Առանձին ներկայացվել են գերատեսչությունների կողմից իրականացվող ծրագրերն ու  առկա խնդիրները, քննարկվել դրանց լուծման հնարավորությունները:
Վարչապետ Փաշինյանը պատասխանատուներին համապատասխան հանձնարարականներ է տվել  նախատեսված կապիտալ ծրագրերը ժամանակին և պատշաճ իրականացնելու վերաբերյալ:

Обсужден ход исполнения государственного бюджета за первое полугодие 2023 года
В правительстве под председательством Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого был обсужден ход исполнения государственного бюджета за первое полугодие 2023 года. Подробности представляет пресс-служба правительства.
Было подчеркнуто, что в первом полугодии текущего года по сравнению с аналогичным периодом 2022 года доходы государственного бюджета выросли на 178 млрд драмов, а сгенерированные в первом полугодии текущего года доходы выше запланированных на 56,5 млрд драмов.
Были затронуты реализуемые в рамках капитальных затрат проекты, последние макроэкономические развития, способствующие экономической активности факторы, налоговые поступления, темпы экспорта и импорта.
Отдельно были представлены реализуемые ведомствами программы и существующие проблемы, обсуждены возможности их решения.
Пашинян дал ответственным лицам соответствующие поручения относительно своевременной и надлежащей реализации запланированных капитальных проектов.