«Ժողովուրդ». ՔՊ-ն, ավագանու ընտրություններին ընդառաջ, դրամահավաք է կազմակերպելու. Փաշինյանը հրահանգներ է տվել
09:10 28/07/2023
««Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով՝ իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը երկուշաբթի երեկոյան՝ հուլիսի 31-ին, հավաքույթ է իրականացնելու. ՔՊ-ն, ավագանու ընտրություններին ընդառաջ, դրամահավաք է կազմակերպելու:
Տեղեկացանք, որ միջոցառմանը Նիկոլ Փաշինյանը ևս մասնակցելու է, իսկ հավաքույթի անցկացման վայրի հետ կապված դեռ քննարկում են, բայց հավանական է, որ ՔՊ-ն հավաքն անցկացնի «Դվին» ռեստորանում: Ինչպես ՔՊ-ական մեր աղբյուրները փոխանցեցին, հավաքույթով պայմանավորված՝ կուսակցությունում այս օրերին շատ խառն են, պատրաստվում են, որպեսզի հավուր պատշաճի անցնի միջոցառումը:
Ավելին՝ ինչպես մեր աղբյուրներն են փոխացնում, Նիկոլ Փաշինյանը ներքին կարգով պատգամավորներին հրահանգել է՝ ամեն մեկն իր կողմից առնվազն 5 հյուր բերի, որպեսզի հավաքույթը մարդաշատ անցնի. բացի սա, պատգամավորներին ասվել է, որ իրենց բերած հյուրերից յուրաքանչյուրը 20.000-ական դրամ պիտի նվեր տա իշխող կուսակցությանը դրամահավաքի անվան տակ:
Նշենք, որ ՔՊ-ն նման դրամահավաք արել էր նաև 2017, 2018 և 2021 թվականներին։ Տարեցտարի նրանց նվիրատուների, առավել ևս՝ անանուն նվիրատուների թիվը մեծացել է: Հիշեցնենք, որ երբ ՔՊ-ն ընդդիմադիր էր, այդպիսի շռայլ դրամներ ու նվերներ չէր ստանում»։

«Жоховурд»: «Гражданский договор» проведет сбор пожертвований
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что правящая партия «Гражданский договор» проведет в понедельник вечером, 31 июля, мероприятие – будет организован сбор пожертвований перед выборами в Совет старейшин Еревана.
«По нашим сведениям, в мероприятии примет участие также Никол Пашинян, место проведения еще обсуждается, но скорее всего, сбор пожертвований партии «Гражданский договор» пройдет в ресторане гостиницы «Двин». Как передают наши источники в «Гражданском договоре», из-за мероприятия в партии в эти дни очень заняты, готовятся провести мероприятие на надлежащем уровне.
Более того, как передают наши источники, Никол Пашинян во внутреннем порядке поручил депутатам привести с собой как минимум 5 гостей, чтобы мероприятие было многолюдным: кроме того, депутатам сказано, что каждый из гостей должен пожертвовать 20.000 тысяч драмов правящей партии.
Отметим, что «Гражданский договор» проводил сбор пожертвований также в 2017, 2018 и 2021 годах. С каждым годом число дарителей, тем более анонимных, увеличивалось. Отметим, что когда партия «Гражданский договор» была оппозицией таких щедрых пожертвований и подарков и не получала», - пишет газета.