Հնդկաստանում վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով 17 մարդ է զոհվել
Հնդկաստանի Մահարաշտրա նահանգում արագընթաց ավտոմայրուղու շինարարության ժամանակ վերամբարձ կռունկն ընկել է մի խումբ աշխատողների վրա, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը։
Նշվում է, որ վերամբարձ կռունկի ընկնելու հետևանքով զոհվել է 17 մարդ, երեքը՝ վիրավորվել։ Փլատակների տակ կարող է լինել ևս հինգ մարդ։
Միջադեպը տեղի է ունեցել երեքշաբթի գիշերը՝ Մումբայից 80 կմ հեռավորության վրա ավտոմայրուղու կառուցման վայրում։ Շինարարական կռունկն ընկել է էստակադայի վրա՝ փլուզելով բետոնե կառույցի մի մասը։ Կատարվածի պատճառը դեռ հայտնի չէ։
Պարբերականի տվյալներով՝ միջադեպի բոլոր զոհերն աշխատել են էստակադայի կառուցման վրա։ Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին ցավակցություն է հայտնել զոհվածների հարազատներին և տուժածներին։ Կառավարությունը նրանց կտրամադրի միանվագ ֆինանսական օգնություն:

В результате падения строительного крана в Индии погибли 17 человек
По меньшей мере 17 человек погибли в результате падения строительного крана в штате Махараштра. Об этом во вторник сообщает ТАСС со ссылкой на газету Hindustan Times.
Инцидент произошел в ночь на вторник в округе Тхане на месте строительства автомагистрали в 80 км от Мумбаи. Строительный кран рухнул на эстакаду, обрушив часть бетонной конструкции. Причина произошедшего пока не установлена.
В результате инцидента погибли не менее 17 человек, трое получили ранения. Еще до пяти человек могут находиться под завалами.
По данным издания, все жертвы инцидента работали на строительстве эстакады. Премьер-министр Индии Нарендра Моди выразил соболезнования родственникам погибших и пострадавшим, правительство выделит им единовременную финансовую помощь.