«Ժողովուրդ». Հայկ Մարությանին մերժել է նաև Դավիթ Սանսարյա՞նը
«Երևանի նախկին քաղաքապետ, դերասան Հայկ Մարությանը մերժվել է նաև «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցության ղեկավար Դավիթ Սանասարյանի կողմից:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Հայկ Մարությանը այս օրերին «փնտրտուքների» մեջ է. նա մեծ ցանկություն ունի մասնակցել աշնանը սպասվող ավագանու ընտրություններին, բայց չի գտնվում քաղաքական ուժ, որի ցուցակով կառաջադրվի. ում դիմում է, մերժում են: Ավելի վաղ «Ժողովուրդ» օրաթերթը գրել էր, որ Մարությանը, մերժումներ ստանալով ՀԱԿ-ի, ՀԺԿ նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանի կողմից, որոշել է դիմել «Ինքնիշխան Հայաստան» կուսակցութկյան նախագահ Դավիթ Սանասարյանին:
Վերջինս նախնական համաձայնել է, և սեպտեմբերի 17-ին Երևանի նախկին քաղաքապետը կրկին պիտի փորձեր իր ուժերը Երևանի ավագանու ընտրություններին: Ինչպես մեր աղբյուրներն են փոխանցում՝ գործը գլուխ չի եկել. Հայկ Մարությանի ու Դավիթ Սանասարյանի միջև սև կատու է անցել, ու Սանասարյանը ևս մերժել է Մարությանին:
Տեղեկությունը ճշտելու համար դիմեցինք Դավիթ Սանասարյանին. «Նման բան չկա, տարբեր քաղաքական ուժերի ու անհատների հետ քննարկումներ եղել են, բայց չեմ կարող ասել՝ կոնկրետ Հայկ Մարությանը մեզ դիմել է: Նրա հետ էլ որևէ կոնֆլիկտ չի եղել, չկա նման բան»,-ասաց նա: Այլ կերպ ասած, պայմանավորվածությունը մինչև վերջ չի կայացել»։

Бывший мэр Еревана, актер Айк Марутян получил отказ также от председателя партии «Суверенная Армения» Давида Санасаряна, пишет газета «Жоховурд».
«Мы уже писали о том, что Айк Марутян в эти дни находится в поисках: он хочет участвовать в предстоящих осенью выборах в Совет старейшин Еревана, но нет политической силы, по списку которой он может выдвинуться. Все, к кому обращается, отказывают. Ранее мы сообщали о том, что получив отказ от АНК и председателя Народной партии Армении Степана Демирчяна, Марутян решил обратиться к председателю партии «Суверенная Армения» Давиду Санасаряну. Последний согласился и 17 сентября бывший мэр Еревана снова должен был испытать свои силы на выборах Совета старейшин Еревана. Однако, как передают наши источники, что-то не сработало. Между Айком Марутяном и Давидом Санасаряном пробежала черная кошка и Санасарян также отказал Марутяну.
Для уточнения информации мы обратились к Давиду Санасаряну: «Подобного нет, обсуждения были с различными политическими силами и деятелями, но не могу сказать, что конкретно Айк Марутян обращался к нам. Никакого конфликта не было ним, подобного нет», - сказал он. Иными словами, договоренность не состоялась», - пишет газета.