Ռուսաստանն աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև երկխոսությանը. Զախարովա
Մոսկվան աջակցում է Ստեփանակերտի և Բաքվի միջև առանց նախապայմանների  բանակցություններին: Այս մասին ամենշաբաթյա ճեպազրույցի ժամանակ հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան:
Նրա խոսքով ՝ այդ թեման շահագրգիռ կողմերի հետ օրակարգում է։
«ՌԴ խաղաղապահներն ավելի վաղ օգնել են երկու պատվիրակությունների հանդիպման կազմակերպմանը, պատրաստ են հետագայում ևս անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերել», - ասել է Զախարովան։
Նրա խոսքով` Ռուսաստանը ոչ մի նախապայման առաջ չի քաշում, քրտնաջան աշխատում է կողմերի մոտեցումների մերձեցման ուղղությամբ, որոնք այժմ լրջորեն տարբերվում են Լեռնային Ղարաբաղում լարվածության սրման ֆոնին:

Мария Захарова: Москва поддерживает запуск переговоров между Степанакертом и Баку без предусловий
Москва поддерживает запуск переговоров между Степанакертом и Баку без предусловий, заявила в ходе еженедельного брифинга официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
По её словам, данная тема находится в повестке дня с заинтересованными сторонами.
«Российские миротворцы ранее помогали в организации встреч двух делегаций и готовы и дальше оказывать необходимое содействие», – отметила она.
М. Захарова подчеркнула, что Россия не выдвигает никаких предусловий, кропотливо работает над сближением подходов сторон, которые в настоящее время серьёзно расходятся на фоне обострения напряженности в Нагорном Карабахе.