Ադամ Շիֆից պահանջել ենք՝ անձամբ գնա Բերձորի միջանցք. Բողոքի ակցիա Լոս Անջելեսում
Մասնակիցներից մեկը հայտնեց, որ նամակ են հանձնել կոնգրեսականին, գրասենյակի դիմաց իրենց բողոքի ակցիան կշարունակեն նստացույցի միջոցով։
«Խնդրում ենք, որ Լոս անջելեսում գտնվող հայտնի մարդիկ, երաժիշտներ գան, միանան մեզ։ Մենք այստեղ մնալու ենք մինչև առավոտ։ Մենք Ադամ Շիֆից պահանջել ենք ոչ միայն խոսել, այլև գործել։ Գնա Լաչինի միջանցք, պատմի իր աչքով տեսածը»,-ասաց նա։
Մեկ այլ մասնակից էլ հայտարարեց՝ պահն օրհասական է, հնարավոր է՝ վաղը Արցախը կորցնենք։ Ժողովուրդ ջան, եկեք, ոչ մի քաղաքականություն չկա, ամե ինչ հանուն Արցախի է»,-ասաց նա։

У офиса американского конгрессмена Адама Шиффа прошла акция: Это всё во имя Арцаха!
Один из участников сообщил, что они передали письмо конгрессмену, затем продолжили акцию протеста сидячим пикетом.
«Просим, чтобы находящиеся в Лос-Анджелесе люди, музыканты, присоединились к нам. Мы останемся здесь до утра. Мы требуем от Адама Шиффа не только говорить об этом, но и действовать. Пусть отправится в Лачинский коридор, расскажет увиденное собственными глазами», – отметили участники акции.
Другой же участник акции отметил, что это судьбоносный момент, возможно, завтра уже мы потеряем Арцах.