«Վեոլիա ջուր» ընկերությունից բողոքները շատացել են. ՀԿԾՀ նախագահ
Ամռան ամիսներին «Վեոլիա ջուր» ընկերությունից բողոքները շատացել են։ Այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի (ՀԾԿՀ) նախագահ  Գարեգին Բաղրամյանը։
Հարցին՝ ՀԾԿՀ-ն ունի՞ վերահսկողական գործառույթ, որ «Վեոլիա ջուր» ընկերության դեմ միջոցներ ձեռնարկի, քանի որ + 40 աստիճան շոգին մարդկիկ օրերով մնում են առանց ջրի, Գարեգին Բաղրամյանը պատասխանեց, որ իրենք վերահսկողության մեխանիզմներ ունեն:
«Պարբերաբար բողոքներ ստանում ենք, միշտ ամառային ամիսներին բողոքներն անգամներով շատանում են: Ցանկացած բողոք իր արձագանքը մեր կողմից ստանում է: Մենք էլ ենք արձանագրում, որ կան որոշակի խնդիրներ, քանի որ համակարգի ներդրումային միջավայրը շատ սուղ է, և հիմա մեծ ներդրումների կարիք կա»,- ասաց Գարեգին Բաղրամյանը։

В летний период участились жалобы на компанию «Веолия Джур». Об этом сегодня в беседе с журналистами заявил председатель Комиссии по регулированию общественных услуг Армении (КРОУ) Гарегин Баграмян.
На вопрос, может ли предпринять КРОУ меры в отношении компании «Веолия Джур», поскольку люди в 40-градусную жару на несколько часов остаются без воды, Г. Баграмян ответил, что КРОУ обладает механизмами по контролю.
«К счастью, мы получаем жалобы, а в летний период жалоб становится больше. И мы отвечаем на каждую жалобу. Мы зафиксировали определенные проблемы, которые возникли из-за нехватки инвестиций», – отметил Г. Баграмян.