Շիրակում ողբերգական վթարի հետևանքով վնասվածնքեր ստացած չորս քաղաքացու վիճակը ծանր է
Շիրակի մարզում այսօր գիշերը տեղի ունեցած վթարի հետևանքով Գյումրու բժշկական կենտրոն տեղափոխված 6 տուժածներից 5-ը գտնվում են վերակենդանացման բաժանմունքում, նրանցից 4-ի առողջական վիճակը ծանր է, մեկինը` ծայրահեղ ծանր: Նման տվյալներ է հրապարակել Առողջապահության նախարարությունը։
1 տուժած Գյումրու բժշկական կենտրոնից տեղափոխվել է «Երևանի Մ. Հերացու անվան պետական բժշկական համալսարան» հիմնադրամի վերակենդանացման բաժանմունք: Բժիշկների գնահատմամբ` վերջինիս առողջական վիճակը ծանր է:
Դեպքի վայրից «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն տեղափոխված 3 տուժածի առողջական վիճակը գնահատվել է թեթև: Նրանք հետազոտվել են, ստացել են առաջին բուժօգնություն և դուրս գրվել:
«Ցավակցում ենք մահացածների ընտանիքներին և հարազատներին: Վթարից տուժածներին մաղթում ենք շուտափույթ ապաքինում»,-ասցած է ԱՆ տարածած հաղորդագրության մեջ։
Հիշեցնենք, որ անցած կեսգիշերին Լանջիկ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել վթար, որի հետրանքով զոհվել է 11 մարդ։

Минздрав Армении сообщает подробности о состоянии пострадавших в ДТП в Шираке
В результате произошедшей сегодня ночью в Ширакской области Армении ДТП 5 из 6 пострадавших, доставленных в медицинский центр Гюмри, находятся в реанимационном отделении. Как сообщает пресс-служба министерства здравоохранения РА, состояние здоровья 4 из них – тяжелое, одного – крайне тяжелое.
Один пострадавший из медицинского центра Гюмри был переведен в отделение реанимации фонда «Ереванский государственный медицинский университет имени Мхитара Гераци». По оценке медиков, состояние его здоровья – тяжелое.
Состояние здоровья 3-х пострадавших, доставленных с места происшествия в медицинский центр «Астхик», оценивается как легкое. Их осмотрели, после оказания им первой помощи их выписали.
14 августа на трассе Ереван-Гюмри, возле села Ланджик, произошло ДТП, в результате которого погибли 11 граждан.