Ֆուտբոլային գործակալը Արսեն Զախարյանի տեղափոխությունը «Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել
Ֆուտբոլային գործակալ Պաուլու Բարբոսան «Ռիա Նովոստի»-ի հետ զրույցում Մոսկվայի «Դինամո»-ի կիսապաշտպան Արմեն Զախարյանի տեղափոխությունը իսպանական »Ռեալ Սոսյեդադ» լավ գործարք է անվանել:
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ «Դինամոն» և«Ռեալ Սոսյեդադ»-ը համաձայնեցրել են 20-ամյա կիսապաշտպանի տեղափոխությունն իսպանական ակումբ: Կիրակի օրը Զախարյանը չի հայտավորվել Կալինինգրադի «Բալթիկայի» դեմ Ռուսաստանի Պրեմյեր լիգայի չորրորդ տուրի տնային հանդիպմանը (2:0):
Նշվել է, որ նա կմեկնի Իսպանիա՝ բուժզննում անցնելու համար:
«Լավ գործարք է ինչպես «Դինամո»-ի, այնպես էլ Զախարյանի համար։ Արսենն արժանի է, որ  ավելի ուժեղ առաջնությունում ուժերը փորձի։ Նա հիանալի խաղացող է, ով Իսպանիայում խաղալու բոլոր հնարավորություններն ունի։
«Ռեալ Սոսյեդադ»-ում նրա վրա հույս են դնում որպես հիմնական կազմի ֆուտբոլիստ: Դրանում զգալի միջոցներ են ներդրվել։ Մենք կհետևենք նրա առաջընթացին»,- ասել է Բարբոսան։

Футбольный агент назвал переход Арсена Захаряна в испанский «Реал Сосьедад» хорошей сделкой
Футбольный агент Паулу Барбоза в разговоре с РИА Новости назвал переход полузащитника московского "Динамо" Арсена Захаряна в испанский "Реал Сосьедад" хорошей сделкой.
Ранее сообщалось, что "Динамо" и "Реал Сосьедад" согласовали трансфер 20-летнего российского полузащитника в испанский клуб. В воскресенье Захарян не попал в заявку на домашний матч четвертого тура Российской премьер-лиги (РПЛ) против калининградской "Балтики" (2:0). В воскресенье сообщалось, что он отправится в Испанию для прохождения медицинского осмотра.
"Хорошая сделка как для "Динамо", так и для Захаряна. Арсен заслужил возможность попробовать свои силы в более сильном чемпионате. Это отличный игрок, который имеет все шансы заиграть в Испании. В "Реал Сосьедад" на него рассчитывают как на футболиста основного состава. В него вложены внушительные средства. Клуб будет ждать от Арсена соответствующей игры. Будем следить за его успехами", - сказал Барбоза.