Շարմազանով. Նիկոլ Փաշինյանը կհրահանգի՞ Արմեն Աշոտյանի վրա դնել Քենեդու սպանությունը, կդնեն նաև դա
Հակակոռուպցիոն դատարանում այսօր շարունակվում է ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքի ժամկետի երկարացման վերաբերյալ միջնորդության քննությունը։
Նախորդ նիստը հետաձգվեց, որպեսզի Աշոտյանը հնարավորություն ունենա մեկ օրվա ընթացքում ծանոթանալ ավելի քան 20 ժամ տևողությամբ ձայնագրությանը, որը կցվել է գործին։
«Նիկոլ Փաշինյանի կողմից դատարանները շրջափակելուց, նրա լկտի հայտարարություններից, երբ ասեց՝ կա՞ ըտենց դատավոր, որ իմ ասածը չանի, խոսեց վնգստացող դատավորների մասին, սկսեց դատավորների նկատմամբ հետապնդումներ... այս ամենից հետո ես դատական համակարգից որևէ դրական բան չեմ սպասում»,-դատարանի շենքի դիմաց լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀԿ-ական գործիչ Էդուարդ Շարմազանովը։
Նրա համոզմամբ, այսօր Հայաստանում մեկ մարդու իշխանություն, որը սպասարկում է Ադրբեջանի ու Թուրքիայի շահերը։
«Նիկոլ Փաշինյանը կուզի՞, Արմեն Աշոտյանն այսօր կլինի ազատության մեջ, Նիկոլ Փաշինյանը կհրահանգի Արմեն Աշոտյանի վրա դնել Քենեդու սպանությունը, կդնեն նաև Քենեդու սպանությունը։ Մեր նպատակը մեկն է, մեր ժողովրդին, հասարակությանը, քաղաքական հակառակորդներին ուղերձ հղել, որ Արմեն Աշոտյանը քաղբանտարկյալ է»,-ասաց նա։

Эдуард Шармазанов: Никол Пашинян прикажет повесить на Армена Ашотяна убийство Кеннеди – так и будет
Сегодня продолжается заседание Антикоррупционного суда по определению меры пресечения зампреду Республиканкой партии Армении (РПА) Армену Ашотяну. Ашотян находится под арестом с 16 июня, представлено ходатайство о продлении ареста.
Проходящее 12 августа заседание было перенесено на сегодня: следователь по делу представил девять дисков с записями хронометражем в 23 часа, в связи с чем судья решил предоставить время Ашотяну, чтобы политик ознакомился с материалами.
«После блокирования судов Николом Пашиняном, после его наглых заявлений, дескать, разве есть судьи, которые ослушаются его, после его слов о скулящих судьях, после начатых преследований судей… после всего этого у меня нет каких бы то ни было позитивных ожиданий  от судебной системы», – сказал в беседе с журналистами у здания суда представитель Исполнительного органа РПА, бывший вице-спикер парламента Армении Эдуард Шармазанов.
По его словам, сегодня в Армении установлена власть одного человека, которая обслуживает интересы Азербайджана и Турции.
«Никол Пашинян захочет – Армен Ашотян сегодня же окажется на свободе, Никол Пашинян прикажет повесить на Армена Ашотяна убийство Кеннеди – так и будет. У нас одна цель: донести до нашего общества, народа, политических оппонентов месседж о том, что Армен Ашотян – политзаключенный», – сказал он.