Հայաստանում Իրանի դեսպանատունը ցավակցել է զոհվածների ընտանիքներին
Հայաստանում Իրանի դեսպանատունը ցավակցական խոսք է հրապարակել Հայաստանում 11 մարդու մահվան պատճառ դարձած ողբերգական վթարի կապակցությամբ.
«Խորը ցավով տեղեկացանք ավտովթարի հետևանքով Հայաստանի մի շարք քաղաքացիների զոհվելու և վիրավորվելու լուրի մասին
Ցավակցում ենք զովածների ընտանիքներին և հարազատներին՝ մաղթելով համբերություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»։
Հիշեցնենք, որ օգոստոսի 14-ին՝ կեսգիշերին մոտ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 90-րդ կմ-ին բախվել են «Volkswagen» մակնիշի ուղևորափոխադրող միկրոավտոբուսը և «ZIL» մակնիշի բեռնատարը (վարորդ՝  Հ․Պ․, ծնված 1990 թ.):

Iranian Embassy offers condolences to families of Armenia crash victims
The Iranian Embassy in Armenia has extended condolences to the families of those killed in a tragic car crash in Armenia’s Shirak Province last night.
11 people were killed and 9 others were injured in a crash involving a passenger minibus and a truck on the Yerevan-Gyumri highway in the early hours of Monday.
“We were deeply saddened to learn about the deaths and injuries of a group of Armenian citizens,” the embassy said in a social media post.
“We extend condolences to the families and friends of those killed, wishing them tenacity and a speedy recovery to those injured,” it added.