«Հրապարակ». Ի՞նչ է սա, եթե ոչ կոռուպցիա
«Երեք կուսակցություններից կազմված դաշինք էր «Ելքը»` «Քաղաքացիական պայմանագիր», «Լուսավոր Հայաստան», «Հանրապետություն»: 2018-ին նրանց ճանապարհները բաժանվեցին: ԼՀԿ-ն թունդ ընդդիմություն դարձավ, «Հանրապետությունից» միայն նախագահ Արամ Սարգսյանն էր ասպարեզում ՝ եռանդուն պաշտպանում էր Նիկոլ Փաշինյանին:
Բայց հիմա երեքը նորից միասին են, որքան էլ որ Դավիթ Խաժակյանը հայտարարի, թե ինքը Երևանի քաղաքապետի ընդդիմադիր թեկնածու է:
Բայց ինչպե՞ս է ստացվում, որ Երևանի ավագանու ընտրությունների շեմին երկու մասնակից ուժերը նախընտրական դրամահավաք են անցկացնում` «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունն ընդամենը 10 միլիոն դրամ է հավաքում, իսկ ՔՊ-ն` 200 միլիոնից ավելի: Ի՞նչ է սա, եթե ոչ կոռուպցիա, երբ իշխանություն ձևավորած քաղաքական ուժին մարդիկ «մուծվում» են՝ նրա վերարտադրությունը լեգիտիմացնելու և հեշտացնելու համար»։

«Грапарак»: Что это, если не коррупция
Газета «Грапарак» пишет, что блок «Елк» был сформирован из трех партий – «Гражданский договор», «Светлая Армения» и «Республика». В 2018 году их пути разошлись. Партия «Светлая Армения» стала жесткой оппозицией, из партии «Республика» только председатель Арам Саркисян остался на арене, усердно защищал Никола Пашиняна.
Однако сейчас все три партии снова вместе, сколько бы Давид Хажакян не заявлял, что он оппозиционный кандидат в мэры Еревана.
«Как получается, что на пороге выборов в Совет старейшин Еревана две политические силы-участницы проводят предвыборный сбор средств: партия «Светлая Армения» собрала всего 10 млн. драмов, а «Гражданский договор» – более 200 млн. драмов. Что это, если не коррупция, когда сформировавшей власть политической силе люди «платят» для облегчения и легитимизации ее воспроизводства», - пишет газета.