ԿԽՄԿ. 298 անձ Հայաստանից դեռևս անհայտ կորած է համարվում հակամարտության՝ 2020-2022թթ․ սրացումների հետևանքով
11:04 19/08/2023
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի հայաստանյան գրասենյակը հայտնում է.
«2023 թվականի hունվար-հունիս ամիսների ընթացքում ավելի քան 5000 զանգ և այց ենք ունեցել անհայտ կորած անձանց ընտանիքների կողմից Երևանի ԿԽՄԿ գրասենյակում։
2 ընտանիք դիմել է ԿԽՄԿ-ին՝ իրենց անհայտ կորած հարազատների ճակատագիրը պարզելու հարցով, և բացել որոնման հայտեր։ 7 ընտանիք պարզել է իրենց հարազատների ճակատագրերը։
Համաձայն ընտանիքների կողմից ստացված դիմումների՝ 298 անձ Հայաստանից դեռևս անհայտ կորած է համարվում հակամարտության՝ 2020-2022թթ․ սրացումների հետևանքով»։

298 people from Armenia still missing following escalations in 2020-2022, ICRC says
The Yerevan office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) received more than 5,000 calls and individual visits from families of the missing in the first half of 2023, the ICRC reported on Friday.
“2 families requested ICRC support to clarify the fate of their missing relatives by opening tracing requests with the ICRC. 7 families learned about the fate of their relatives, the organization said in a statement.
“In total, 298 persons from Armenia are missing in relation to the escalations in 2020-2022, as per data registered by the ICRC, based on the families’ tracing requests,” it added.