Արսեն Զախարյանը օգոստոսի 25-ին կնշի իր նորամուտը «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի կազմում
«Ռեալ Սոսյեդադ»-ի նորեկ Արսեն Զախարյանը պետք է պատրաստ լինի մասնակցել Իսպանիայի առաջնության առաջիկա խաղին: Այս մասին «Ռիա Նովոստի»-ին հայտնել են ֆուտբոլային ակումբի մամուլի ծառայությունից:
«Ռեալ Սոսյեդադ»-ը շաբաթ օրը հայտարարել է Զախարյանի տեղափոխության մասին Մոսկվայի «Դինամո»-յից: 20-ամյա կիսապաշտպանը պայմանագիր է կնքել մինչև 2028/29 մրցաշրջանի ավարտը: Հաջորդ հանդիպումը Սան Սեբաստիանի թիմն արտագնա խաղում կանցկացնի օգոստոսի 25-ին, մրցակիցը կլինի «Լաս Պալմաս»-ը:
«Զախարյանը մարզվում է թիմի հետ։ Նա պետք է պատրաստ լինի խաղալ այս ուրբաթ», - հայտնել են «Ռեալ Սոսյեդադ»-ի մամուլի ծառայությունից:
Զախարյանը «Դինամո»-ի սան է։ Նա առաջին թիմում հանդես է եկել 2020 թվականից: Ակումբի հետ նրա պայմանագիրն ավարտվում էր 2024 թվականի հունիսի վերջին: Ռուսաստանի հավաքականի կազմում կիսապաշտպանը նորամուտը նշել է 2021 թվականին և ազգային թիմի կազմում անցկացրել է 7 հանդիպում:

Арсен Захарян может дебютировать за «Реал Сосьедад» в пятницу
Новичок "Реал Сосьедад" Арсен Захарян должен быть готов сыграть в ближайшем матче чемпионата Испании, сообщили РИА Новости в пресс-службе футбольного клуба из Сан-Себастьяна.
"Реал Сосьедад" объявил о переходе Захаряна из московского "Динамо" в субботу. 20-летний российский полузащитник подписал контракт до окончания сезона-2028/29. Следующий матч команда из Сан-Себастьяна проведет на выезде 25 августа, соперником будет "Лас-Пальмас".
"Захарян тренируется с командой. Он должен быть готов сыграть в эту пятницу", - сообщили в пресс-службе "Реал Сосьедад".
Захарян является воспитанником "Динамо". Он выступал за первую команду с 2020 года, его контракт с "бело-голубыми" истекал в конце июня 2024 года. За сборную России полузащитник дебютировал в 2021 году и провел в составе национальной команды семь матчей.