ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․
Ոստիկանության Մարտակերտի շրջանային բաժնում այսօր հաղորդում է ստացվել, որ Մարտակերտ քաղաքի 35-ամյա բնակիչ Ն. Մ.-ն օգոստոսի 19-ին տնից դուրս է եկել ու առ այսօր չի վերադարձել։
Շրջանային բաժնի ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 17:00-ի սահմաններում, անասնապահությամբ զբաղվող քաղաքացին, կորած անասունները փնտրելու նպատակով դուրս է եկել Մարտակերտ քաղաքի հարակից տարածքներ ու մինչ օրս վերջինիս հետ կապ հաստատել չի հաջողվում։
Նրա հասակը 150-ից 155սմ է, հագին եղել է կապույտ վերնաշապիկ, սև ջինսե տաբատ և կապույտ-սպիտակ երանգներով սպորտային կոշիկ։
Անհետ կորած քաղաքացու մասին որևէ տեղեկությություն ունենալու դեպքում, խնդրում ենք անմիջապես դիմել ոստիկանության մոտակա բաժին կամ զանգահարել 1-02 հեռախոսահամարին»։

В Арцахе ищут пропавшего животновода
В Мартакертское отделение полиции в понедельник поступило сообщение о том, что 35-летний житель Мартакерта Н.М. 19-го августа вышел из дома и по сей день не вернулся.
Служащие райотдела полиции выяснили, что в тот же день около 17:00 занимающийся животноводством гражданин отправился на прилегающие к Мартакерту территории в поисках пропавшего скота и по сей день с ним не удается связаться.
Его рост – 150-155 см, на нем была синяя футболка, черные джинсы и сине-белая спортивная обувь.
При наличии какой-либо информации о пропавшем без вести гражданине просим немедленно  звонить по номеру 1-02 или обратиться в ближайшее отделение».